Umowa na realizację I etapu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek” podpisana

Udostępnij:

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację I etapu Centrum Lokalnego „Niedźwiadek”. Zakres prac obejmie  gruntowną modernizację i przebudowę placu zabaw „Hasanka”.

 W siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursus została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dzielnicy reprezentowanym przez burmistrza Bogdana Olesińskiego i zastępców – Wiesława Krzemienia i Kazimierza Sternika a wykonawcą wyłonionym w przetargu, firmą SORTED Sp. z o.o reprezentowaną przez Prezesa Zarządu – Pawła Kozłowskiego. Umowa dotyczy budowy I etapu CL „Niedźwiadek”- modernizacji i przebudowy placu zabaw „Hasanka”. Prace mają zakończyć się do końca maja 2020 roku. Koszt realizacji zadania to 2 937 000 zł brutto.

Jeden z największych placów zabaw w Warszawie „Hasanka” przejdzie duże zmiany. W miejscu istniejącej fontanny powstanie mały, wodny plac zabaw dla dzieci. Z terenu Hasanki zniknie boisko do koszykówki, a w jego miejscu pojawi się trawiasta polana do zabaw. Kompleks boisk sportowych powstanie w drugim etapie realizacji inwestycji, na sąsiadującym z placem zabaw terenie.  „Hasanka” zyska dodatkową pergolę usytuowaną w centralnej części obiektu. Dzięki temu powstanie miejsce odpoczynku dla opiekunów dzieci. Dla wygody użytkowników zostanie wyznaczone koleje wejście do obiektu. Nowa brama znajdzie się od strony pawilonów handlowych. Na powierzchni całego obiektu zostanie wymieniona nawierzchnia bezpieczna, to blisko 2 tys. metrów kwadratowych. Modernizacji zostaną poddane także instalacje obiektu – sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie.

Prace budowlane na terenie „Hasanki” rozpoczęły się w poniedziałek 23.09.2019 r. Na czas trwania prac obiekt zostanie wyłączony z użytku.

Źródło: UD Ursus m.st. Warszawy

 

Udostępnij:

Komentarze