W Komorowie powstaje escape room!

Udostępnij:

Projekt o nazwie “Pokój zagadek Marii Dąbrowskiej” to nowa, bardzo ciekawa inicjatywa Biblioteki im. właśnie Marii Dąbrowskiej w Komorowie i sporej grupy wolontariuszy. Willa, w którym mieści się obecnie biblioteka w latach 1955-65 była domem pisarki. W swoim testamencie przepisała willę na bibliotekę. Chciała, żeby jej dawny dom stał się domem twórców i miejscem spotkań z literaturą.

Duża grupa wolontariuszy z biblioteki chciała pokazać młodzieży, na czym polega idea escape room’ów – i tak właśnie powstał „Pokój zagadek”, który niegdyś był ulubionym pokojem Dąbrowskiej. Kluczem do stworzenia całego scenariusza była oczywiście tematyka literacka oraz historia Komorowa. Znajdujące się w bibliotece przedmioty codziennego użytku należące kiedyś do pisarki, stare zdjęcia i pocztówki, dzienniki pisarki i audycje radiowe – były dla wolontariuszy nieocenioną lekturą, która zobrazowała schyłek lat 60 ich specyfikę. Otwarcie „Pokoju zagadek Marii Dąbrowskiej” w Bibliotece w Komorowie już 3 czerwca w ramach europejskiej nocy bibliotek. Hasło przewodnie: CZYTANIE PORUSZA. Sprawdźcie zatem co poruszy się w pokoju zagadek…

Paulina Położyńska porozmawiała z wolontariuszami pracującymi nad  tą ciekawą inicjatywą. Koniecznie posłuchajcie co powiedzieli Marta Matusiak, Sandra Łuczak oraz Przemysław Rozalski:

Udostępnij:

Komentarze