Wojewoda i władze Warszawy nie chcą wstrzymania budowy metra

Udostępnij:

-przekonywał wczoraj Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Sprawa jest jednak poważna: Generalny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wstrzymaniu pozwolenia na trwającą już budowę stacji Księcia Kazimierza. Powodem były nieuregulowane kwestie własności kilku działek na terenie budowy, należących do spółdzielni mieszkaniowej „Koło”. Wcześniej zgodę na rozpoczęcie budowy metra na Woli wydał Wojewoda, który w tej sprawie nie ma sobie nic do zarzucenia. Zdzisław Sipieria stwierdził wczoraj, że jeśli dokumenty o własności działek są wadliwe, to jest to wina inwestora, czyli miasta:

Wojewoda nie zamierza się jednak angażować w spory ze stołecznymi urzędnikami. Wyjście z tej sytuacji chce wypracować podczas dzisiejszego spotkania z wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską. Wczoraj zarzuciła ona inspektorom nadzoru budowlanego działanie na szkodę ważnej dla warszawiaków inwestycji:

Niezależnie od tego, kto ponosi winę za to zamieszanie, urzędnicy muszą się postarać o szybkie wyjście z tej sytuacji. Inaczej rozbudowa metra stanie w miejscu…

Marek Gutowski

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze