Zamieszanie z biletami w Brwinowie

Udostępnij:

Po zamknięciu lokalnej linii kolejowej do remontu mieszkańcy Brwinowa nie mieli w ostatnich dniach możliwości zakupu biletu na autobusy zastępcze. Dworzec PKP i kasa biletowa są nieczynne, a jakby tego było mało, pobliskie biletomaty również zostały zlikwidowane. Nawet kierowcy autobusów zastępczych nie sprzedawali biletów. Przez to pasażerowie z Brwinowa byli zmuszeni jeździć “na gapę”.

Koleje Mazowieckie wydały niedawno oświadczenie w tej sprawie. Zapowiadają, że wkrótce w Brwinowie zacznie działać kasa biletowa w nowej lokalizacji, a do tego czasu bilety będzie można kupić w autobusach. Będą je sprzedawali specjalnie oddelegowani pracownicy Kolei Mazowieckich.

Bałagan organizacyjny związany z remontem na kolei krytykują nie tylko mieszkańcy, ale również władze Brwinowa. Burmistrz Arkadiusz Kosiński zarządził utworzenie tymczasowej pętli dla komunikacji zastępczej  w pobliżu rynku, żeby zaparkowane autobusy nie blokowały ulic. Brwinowski magistrat uruchomił też samodzielnie dodatkowe połączenia autobusowe dla młodzieży dojeżdżającej do szkół w Warszawie.

Marek Gutowski

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze