Zan powitał uczniów

Udostępnij:

Około 360 uczniów powitało nowy rok szkolny 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Podczas uroczystej akademii Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś wręczył stypendia dla wyróżniających się uczniów, a ksiądz Dziekan Marian Mikołajczak poświęcił oddany w całości do użytku budynek nowej szkoły. że Budowa nowej siedziby liceum to najważniejsza inwestycja oświatowa obecnejkadencji Powiatu Pruszkowskiego. Budowa rozłożona została na dwa etapy, realizowane w latach 2015-2018. Najpierw powstała część edukacyjna budynku od strony ul. Obrońców Pokoju i Kościuszki, później rozebrano stary budynek i przystąpiono do budowy na jego miejscu sali gimnastycznej.
Cała inwestycja kosztowała ponad 23,5 mln zł w tym 2 500 000 zł dofinansowania pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ponad mln zł od Miasta Pruszków.
Uczniowie Zana mają do dyspozycji 14 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych, w tym m.in. dwie pracownie komputerowe z 85 komputerami, dwie językowe, pracownię fizyki, chemii i plastyki, a także bibliotekę, sklepik oraz wielofunkcyjny centralny hol z przestrzenią wypoczynkową.

Fot. Powiat Pruszkowski

Udostępnij:

Komentarze