Zbiórka krwi z okazji Wianków w Pruszkowie

Udostępnij:

Przed nami niedziela pełna zabawy i atrakcji w Pruszkowie. Warto rozpocząć ten dzień od spełnienia dobrego uczynku i oddania krwi dla potrzebujących. Okazja do tego pojawi się już od godziny 8.00 rano. Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” przy MDK w Pruszkowie organizuje już siódmą w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

Poniżej przedstawiamy komunikat organizatorów na temat szczegółów najbliższej akcji:

Ambulans do pobierania krwi z RCKiK w Warszawie będzie podstawiony w godzinach 8.00-12.00 przy Pałacu Ślubów na Placu Jana Pawła II (Park Potulickich) w ramach tegorocznych WIANKÓW W PRUSZKOWIE.

O czym należy pamiętać przed oddaniem krwi?
1. Na 2-3 doby przed oraz tuż po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Wpływa to dobrze na samopoczucie, uwodnienie organizmu i gęstość krwi.
2. Rano należy zjeść lekkostrawny, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce).
3. Przed oddaniem krwi, jak i bezpośrednio po oddaniu, nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu.
4. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i wpisanym numerem PESEL.

Tradycyjnie podczas akcji będzie można wypełnić deklarację członkowską i wstąpić w szeregi członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”.

Każdy z Krwiodawców może liczyć na bezpłatny karnet 2-godzinnego pobytu na basenie KAPRY, ufundowany przez Dyrektora Pływalni Pana Jacka Elżanowskiego, słodkości od pruszkowskiego cukiernika Pana Jana Jeżaka, vouchery uprawniające do bezpłatnego zabiegu Vacu Shape, Roll Shape i Presoterapii w Studio Modelowania Sylwetki BODY EVOLUTION oraz 30% rabatu na karnety dla Honorowych Dawców Krwi ufundowane przez Panią Elżbietę Pruszkowską.

Ponadto w ramach realizacji zadania publicznego zleconego przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie pt. „Aktywnie i z apetytem po zdrowie!”:
– doświadczona dietetyk wraz z osobą zajmującą się upowszechnianiem zdrowego stylu życia oraz zapobieganiem otyłości, w formie konsultacji udzielą praktycznych rad jak zdrowo się odżywiać, zadbać o sylwetkę i zapobiegać otyłości;
– nasi instruktorzy pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzą pokazy przy użyciu fantomów obejmujące: przywrócenie czynności życiowych, masaż serca i sztuczne oddychanie, ułożenie osoby poszkodowanej w tzw. pozycji bezpiecznej, opatrunki, reagowanie w innych sytuacjach zagrażających życiu;
– dyplomowana pielęgniarka dokona pomiaru ciśnienia tętniczego krwi,
– nasi wolontariusze udzielą informacji jak można zostać honorowym krwiodawcą oraz jakie obowiązki i przywileje się z tym łączą.

Akcji patronują: POP-Radio i TEL-KAB.

Serdecznie zapraszamy na WIANKI W PRUSZKOWIE – tuż przy fontannie!

Artur Sawicki
Prezes Klubu HDK „Serce Pruszkowa”

 

 

Udostępnij:

Komentarze