Żołnierska skończona

Udostępnij:

Doskonała wiadomość dla mieszkańców Wołomina, Marek czy Zielonki. W weekend otwarte zostały obie jezdnie ulicy Żołnierskiej, a także biegnące po obydwu stronach ulicy nowe drogi rowerowe oraz kładka dla pieszych przy osiedlu Wygoda.

Po remoncie wjazd na estakadę do skrętu w ulicę Żołnierską możliwy jest nie tylko z Trasy Siekierkowskiej, ale także od strony ronda Mościckiego.

To nie koniec dobrych wiadomości. Obecnie powstaje projekt drugiej estakady, umożliwiającej bezkolizyjny skręt w ul. Marsa. Jej budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Przebudowa ul. Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km. Wybudowane zostały dwie dwupasowe jezdnie ul. Żołnierskiej oraz dziesięć obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ul. Marsa, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską, wiadukty w ul. Żołnierskiej, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt leśnych.

Jak dodaje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w ramach inwestycji posadzono także 198 drzew (głównie brzóz brodawkowatych), 387 krzewów (głównie róż) oraz pnącza winobluszczu pięciolistkowego.  

Udostępnij:

Komentarze