POP Ekipa

 • Piotr Taraszka

  Prowadzi: Ciężko Ranni

  Andrzej Kopczyński

  Od lat zakochany w Agnethie Fältskog czyli blond wokalistce ABBY, choć na co dzień przewrotnie woli brunetki, muzycznie uwielbia Lionela Richie a smakowo roladę wołową w sosie grzybowym. Marzyciel i wizjoner a jednocześnie pragmatyk. Nienawidzi lutownicy, a jednak często wygląda jak Reksio wystając ze zwojów kabli. Media z którymi jest związany od 17 lat uważa za sposób na życie. Pierwsze radiowe tony wydał z siebie 15 lat temu w Kaliszu, a z radiem KiS związany od początku, targając na własnych plecach cały sprzęt, na którym nadał pierwszą w historii „KiSową” audycję w 2011 roku. Marzy mu się fajne oryginalne radio kochane przez słuchaczy. Tym właśnie ukoronowaniem marzeń jest POP Radio

  Prowadzi: Pogodna Pora Dnia,POPołudniówka,POPwieczorekPOPorankowa Sobota

  Mateusz Limiera

  Redakcja sportowa: sport@popradio.pl

  Prowadzi: Pogodna Pora Dnia,POPołudniówka, Sportowy Przegląd Tygodnia

  Dominika Żdzalik

  Prowadzi: POPwieczorek, POPrankowa Sobota

  Paulina Położyńska

  Po pierwsze Pruszkowianka na maxa kochająca swoje miasto – to jej najważniejsza życiowa rola i wszędzie to podkreśla. Po drugie lokalna działaczka i animatorka zaangażowana w szeroko pojętą kulturę, przede wszystkim w działania teatralne i nowe formy współczesnej sztuki. Zainteresowana tematem różnorodnych tożsamości i dialogiem międzykulturowym. Ogromny potencjał widzi właśnie w swoim mieście i w ludziach, którzy to miasto tworzą – lokalnej, bardzo zróżnicowanej społeczności. Publicystka najstarszej w okolicy, ponad 100-letniej gazety „Głos Pruszkowa”, a także obywatelskiego portalu PruszkówMówi. . Miłośniczka kuchni japońskiej i mocnego rocka.

  Prowadzi: POPwieczorek

  Krzysztof Kołacz

  Szarmancki, dobrze ułożony, a może raczej dziki i nieokrzesany – wszystkie te epitety pasują do mojej osoby, do tego dodam – totalnie zakręcony na punkcie Radia oraz muzyki!
  W każdy piątek otwieram weekend na 92,8 FM wraz z audycją RADIOlokacja!

  Prowadzi: Radiolokacja

  Arkadiusz Kałucki

  Z radiem związany od 1992 r.

  Z wykształcenia Kulturoznawca. Studiowałem w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa oraz na Uniwersytecie SWPS.

  Z natury radosny i uśmiechnięty. Staram się otaczać ludźmi z pozytywnym nastawieniem do życia.

  W swoją pracę zawsze angażuję się maksymalnie, nigdy nie robię fuszerki. Gdy jestem w zespole od siebie wymagam dużo i tego samego oczekuję od innych. Wychodzę z założenia, że wspólnie możemy być pewni sukcesu. Muzyka jest moją pasją, hobby, ale nie tylko.

  Jako były zawodowy sportowiec interesuję się głównie grami zespołowymi – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, hokej. Ale i dyscypliny, gdzie człowiek jest zdany sam na siebie, zmaga się ze swoimi słabościami, swoimi możliwościami i uporem w dążeniu do celu, również bardzo wysoko cenię.
  W wolnych chwilach (o które jest ciężko) czytam książki związane z kulturą, mediami. Czasami znajdę moment na spojrzenie w odbiornik telewizyjny i wtedy TVP Kultura, Discovery, Planete mają oglądalność.

  Kucharzem nie jestem (jeszcze), ale jajecznica jest do opanowania”.

  Jako autor programu „Warto Posłuchać” (sobota g. 16:00 – 18:00 i niedziela g. 15:00 – 17:00) polecam także mój blog pod tym samym tytułem – wartoposluchac.wordpress.com

  Prowadzi: Warto Posłuchać

  Piotr Łuczyński

  Z wykształcenia socjolog z zamiłowania podróżnik, w szczególności jeżeli chodzi o rowerowe eskapady w odległe zakątki europy. Swoją pasję uzupełnił o działania społeczne zakładając stowarzyszenie Zdrowy Rower. Ponadto zagorzały fan nowoczesnych technologi, mediów społecznościowych autor bloga Socialnety.pl.  Aktywista miejski, współzałożyciel obywatelskiego portalu publicystycznego Pruszków Mówi.  Amator twórczości “żenującej” oraz wielu muzycznych odmian Funku i Jazzu.

  Prowadzi: Co Pruszków Mówi

  Edgar Czop

  Analityk stosunków międzynarodowych i polityki krajowej. Autor książek o Półwyspie Koreańskim (m.in. “Kim jest Kim Dzong-un?”), dziennikarz wielu portali internetowych, wieloletni bloger (“Świat, człowiek, toksyny”) i działacz na rzecz powołania budżetu obywatelskiego w Pruszkowie. Udało mu się dotrzeć do Jarosława “Masy” Sokołowskiego i z ramienia portalu PruszkówMówi.pl przeprowadzić z nim wywiad.

  Prowadzi: Co Pruszków Mówi

  Jani i Pajuśka – folkŁowcy

  W połowie lat dziewięćdziesiątych, jako informatyk i psycholog mieli tworzyć sztuczną inteligencję. Na swoje nieszczęście, zanim na poważnie zabrali się do tego przedsięwzięcia, wpadli w sieci rodzimej sceny folkowej. Nie mogą się z niej uwolnić do dziś. Krążą plotki, że jeśli są na jakimś koncercie, to znaczy, że publiczność trafiła we właściwe miejsce.
  Wspierają i promują ciekawe inicjatywy artystyczne i edukacyjne oraz ogólnie popularyzujące w powszechnej świadomości istnienie takich zjawisk, jak kultura tradycyjna czy muzyka etniczna. Uważają, że jest ona na tyle różnorodna stylistycznie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Poszukiwacze dźwięków nietypowych i niebanalnych.

  Prowadzi: FolkŁowcy

  Włodzimierz Sobczak

  Każdą wolną chwilę poświęca poszukiwaniu muzycznych skarbów.

  Blues gra w jego sercu i duszy. Może urodził się z nim, a może zaraził się gdzieś po drodze. Pewnego dnia dostrzegł, że wpadł i nawet nie zauważył, kiedy zanurzył się w nim po uszy, nie tylko jako słuchacz, ale również jako twórca i odtwórca muzyki.

  W każdą niedziele o godzinie 18:00, próbuje zainfekować słuchaczy POPradio swoją muzyczną pasją.

  Prowadzi: POProstu Blues

  Katarzyna Staszczyk

  Dziennikarka z wykształcenia, pani kierownik z zawodu, koordynatorka wolontariatu sportowego z pasji. Prywatnie wiecznie uśmiechnięta starsza siostra czterech braci, empatyczna fanka Skry Bełchatów oraz wiecznie spóźniona miłośniczka reportażu. Zaraża spokojem, energią i chęcią do działania. Po godzinach biega po arenach sportowych, gdzie promuje aktywność społeczną, by po chwili jako romantyczna część programu „Randka z kulturą” zachęcać do flirtu z książką, filmem i sztuką.

  Prowadzi: Randka z POPKulturą

  Anna Wysocka

  Zaczytana miłośniczka gier planszowych, quizów i żelków. W wolnych chwilach bierze udział w akcjach czytelniczych i eventach około literackich, a po godzinach współtworzy redakcję audycji Ośrodka Kultury Ochoty “Książki pod lupą”. Jest też współzałożycielką klubu „Studio czytelnicze”. Smakuje kulturę począwszy od przeintelektualizowanych spektakli teatralnych, skończywszy na memach internetowych. t Rozważny głos audycji „Randka z kulturą”, który podpowiada, jak czerpać radość z obcowania z książką, filmem i sztuką.

  Prowadzi: Randka z POPKulturą

  Julia Waszczuk

  Wolna dusza, najlepiej czuje się w opcji nocnej – jako sowa w tłocznych klubach muzycznych z muzyką na żywo. Odnajdywanie się po drugiej stronie lustra to jedna z ulubionych jej pasji. Może być teatr, klub muzyczny, sala koncertowa, albo radio. Na pytanie – „bez czego nie wyobraża sobie życia” odpowiada: bez muzyki. Uwielbia koncerty, nie znosi płyt ‚live’, które wzbudzają w niej zazdrość, że nie mogła w nich uczestniczyć. W ciągu ostatniej dekady przeprowadzała się mniej więcej co 6 miesięcy, a czasem co 3. Mieszkała w Warszawie, Londynie, Krakowie, a w każdym z miast starała się być najbliżej wydarzeń kulturalnych, muzycznych, filmowych.

  Prowadzi: Time In

  Krzysztof Pietrzak

  Z wykształcenia elektroenergetyk przemysłowy, zawodowo specjalista ds. techniki telewizyjnej – inżynier wozu transmisyjnego HD w departamencie dźwięku. Specjalizuje się w technologii produkcji dźwięku przestrzennego (surround audio) i metodach kodowania Dolby..
  Radiowy hobbysta. Swoją przygodę z eterem zaczynał w Studenckim Radiu Politechniki Poznańskiej – Afera 98,6 MHz jako realizator dźwięku.
  Koneser radiofonii lokalnej. Projektant, współzałożyciel rozgłośni i twórca dokumentacji koncesyjnej Radia Żnin FM. Wspierał projektowanie i tworzył dokumentację koncesyjną oraz budował stację nadawczą dla Radia 7 90,8 FM w Mławie. Ekscentryczny wolontariusz i kibic społecznych inicjatyw, które wspiera finansowo oraz specjalistyczną pracą.
  Po godzinach pasjonat sportów wodnych, energetyki odnawialnej oraz nowoczesnych form ogrzewania i klimatyzacji, motoryzacji, e-businessu, a także muzyki popularnej, rockowej, newmetalowej i chilloutowej.

   

   

   

 • Marek Gutowski – Redaktor informacji lokalnych

  Prowadzi: Informacje Lokalne POPRadia

  Paulina Położyńska – Redaktor informacji Kulturalnych

  Po pierwsze Pruszkowianka na maxa kochająca swoje miasto – to jej najważniejsza życiowa rola i wszędzie to podkreśla. Po drugie lokalna działaczka i animatorka zaangażowana w szeroko pojętą kulturę, przede wszystkim w działania teatralne i nowe formy współczesnej sztuki. Zainteresowana tematem różnorodnych tożsamości i dialogiem międzykulturowym. Ogromny potencjał widzi właśnie w swoim mieście i w ludziach, którzy to miasto tworzą – lokalnej, bardzo zróżnicowanej społeczności. Publicystka najstarszej w okolicy, ponad 100-letniej gazety „Głos Pruszkowa”, a także obywatelskiego portalu PruszkówMówi. Miłośniczka kuchni japońskiej i mocnego rocka.

  Prowadzi: Informacje Kulturalne

  Piotr Tomaszewski – Reporter: Pruszków

  Prowadzi: Informacje Lokalne POPRadia

  Magda Sowińska  – Reporter: Brwinów

  Prowadzi:Informacje Lokalne POPRadia

  Dariusz Lipski – Reporter: Piaseczno

  Legenda głosi że za młodu postawiono przed nim na stole kilka przedmiotów z których miał wybrać tylko jeden. Trafiło na pióro. Z czasem zamienił je na mikrofon.

  Inicjatywy godne uwagi czy absurdy dnia codziennego – wykryje i powie wszystko. Hale, stadiony? Też do nich zajrzy i o nich powie każdego poniedziałku.

  Prowadzi: Informacje Lokalne POPRadia, Sportowy Przegląd Tygodnia