POP Ekipa

Andrzej Kopczyński

Od lat zakochany w Agnethie Fältskog czyli blond wokalistce ABBY, choć na co dzień przewrotnie woli brunetki, muzycznie uwielbia Lionela Richie a smakowo roladę wołową w sosie grzybowym. Marzyciel i wizjoner a jednocześnie pragmatyk. Nienawidzi lutownicy, a jednak często wygląda jak Reksio wystając ze zwojów kabli. Media z którymi jest związany od 17 lat uważa za sposób na życie. Pierwsze radiowe tony wydał z siebie 15 lat temu w Kaliszu, a z radiem KiS związany od początku, targając na własnych plecach cały sprzęt, na którym nadał pierwszą w historii „KiSową” audycję w 2011 roku. Marzy mu się fajne oryginalne radio kochane przez słuchaczy. Tym właśnie ukoronowaniem marzeń jest POP Radio

Prowadzi: Informacje Lokalne POPRadiaPOPorankowa Sobota

Mateusz Limiera

Redakcja sportowa: sport@popradio.pl

Prowadzi: POPołudniówka, Sport Raport

Dominika Żdzalik

Prowadzi:  POPrankowa Sobota

Magdalena Gościmska

Prowadzi:  Ciężkoranni 

Krzysztof Kołacz

Szarmancki, dobrze ułożony, a może raczej dziki i nieokrzesany – wszystkie te epitety pasują do mojej osoby, do tego dodam – totalnie zakręcony na punkcie Radia oraz muzyki!
W każdy piątek otwieram weekend na 92,8 FM wraz z audycją RADIOlokacja!

Prowadzi: Radiolokacja

Arkadiusz Kałucki

Z radiem związany od 1992 r.

Z wykształcenia Kulturoznawca. Studiowałem w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa oraz na Uniwersytecie SWPS.

Z natury radosny i uśmiechnięty. Staram się otaczać ludźmi z pozytywnym nastawieniem do życia.

W swoją pracę zawsze angażuję się maksymalnie, nigdy nie robię fuszerki. Gdy jestem w zespole od siebie wymagam dużo i tego samego oczekuję od innych. Wychodzę z założenia, że wspólnie możemy być pewni sukcesu. Muzyka jest moją pasją, hobby, ale nie tylko.

Jako były zawodowy sportowiec interesuję się głównie grami zespołowymi – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, hokej. Ale i dyscypliny, gdzie człowiek jest zdany sam na siebie, zmaga się ze swoimi słabościami, swoimi możliwościami i uporem w dążeniu do celu, również bardzo wysoko cenię.
W wolnych chwilach (o które jest ciężko) czytam książki związane z kulturą, mediami. Czasami znajdę moment na spojrzenie w odbiornik telewizyjny i wtedy TVP Kultura, Discovery, Planete mają oglądalność.

Kucharzem nie jestem (jeszcze), ale jajecznica jest do opanowania”.

Jako autor programu „Warto Posłuchać” (sobota g. 16:00 – 18:00 i niedziela g. 15:00 – 17:00) polecam także mój blog pod tym samym tytułem – wartoposluchac.wordpress.com

Prowadzi: Warto Posłuchać

Jani i Pajuśka – folkŁowcy

W połowie lat dziewięćdziesiątych, jako informatyk i psycholog mieli tworzyć sztuczną inteligencję. Na swoje nieszczęście, zanim na poważnie zabrali się do tego przedsięwzięcia, wpadli w sieci rodzimej sceny folkowej. Nie mogą się z niej uwolnić do dziś. Krążą plotki, że jeśli są na jakimś koncercie, to znaczy, że publiczność trafiła we właściwe miejsce.
Wspierają i promują ciekawe inicjatywy artystyczne i edukacyjne oraz ogólnie popularyzujące w powszechnej świadomości istnienie takich zjawisk, jak kultura tradycyjna czy muzyka etniczna. Uważają, że jest ona na tyle różnorodna stylistycznie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Poszukiwacze dźwięków nietypowych i niebanalnych.

Prowadzi: FolkŁowcy

Katarzyna Staszczyk

Dziennikarka z wykształcenia, pani kierownik z zawodu, koordynatorka wolontariatu sportowego z pasji. Prywatnie wiecznie uśmiechnięta starsza siostra czterech braci, empatyczna fanka Skry Bełchatów oraz wiecznie spóźniona miłośniczka reportażu. Zaraża spokojem, energią i chęcią do działania. Po godzinach biega po arenach sportowych, gdzie promuje aktywność społeczną, by po chwili jako romantyczna część programu „Randka z kulturą” zachęcać do flirtu z książką, filmem i sztuką.

Prowadzi: Randka z POPKulturą

Anna Wysocka

Zaczytana miłośniczka gier planszowych, quizów i żelków. W wolnych chwilach bierze udział w akcjach czytelniczych i eventach około literackich, a po godzinach współtworzy redakcję audycji Ośrodka Kultury Ochoty “Książki pod lupą”. Jest też współzałożycielką klubu „Studio czytelnicze”. Smakuje kulturę począwszy od przeintelektualizowanych spektakli teatralnych, skończywszy na memach internetowych. t Rozważny głos audycji „Randka z kulturą”, który podpowiada, jak czerpać radość z obcowania z książką, filmem i sztuką.

Prowadzi: Randka z POPKulturą

Julia Waszczuk

Wolna dusza, najlepiej czuje się w opcji nocnej – jako sowa w tłocznych klubach muzycznych z muzyką na żywo. Odnajdywanie się po drugiej stronie lustra to jedna z ulubionych jej pasji. Może być teatr, klub muzyczny, sala koncertowa, albo radio. Na pytanie – „bez czego nie wyobraża sobie życia” odpowiada: bez muzyki. Uwielbia koncerty, nie znosi płyt ‚live’, które wzbudzają w niej zazdrość, że nie mogła w nich uczestniczyć. W ciągu ostatniej dekady przeprowadzała się mniej więcej co 6 miesięcy, a czasem co 3. Mieszkała w Warszawie, Londynie, Krakowie, a w każdym z miast starała się być najbliżej wydarzeń kulturalnych, muzycznych, filmowych.

Prowadzi: Time In

Bartłomiej Walkowski 

Każdy dzień rozpoczyna od filiżanki kawy, która rozbudza go do działania i przyspiesza bicie serca. Zresztą na punkcie kawy i wszystkiego co z nią związane ma faktycznie bzika.

Nie wyobraża sobie, że w ciągu dnia mogłoby zabraknąć chwili dla jego ulubionego jazzu. Stara się ciągle odkrywać nowych artystów i zatapiać w ich dźwiękach. Ostatnimi czasy spełnia swoje młodzieżowe marzenia i pasjonuje się kolekcjonowaniem płyt winylowych.

Dziennikarstwo to jego pasja, a rozpoczęła się w gazetce szkolnej w czasach szkoły średniej. Doświadczenie nabyte w redakcji szkolnej gazetki szlifował później jako dziennikarz ogólnopolskiej gazety. Twórca Harcerskiego Radia Kompas.

Prowadzi: Informacje Kulturalne

Dariusz Lipski – Reporter: Piaseczno

Legenda głosi że za młodu postawiono przed nim na stole kilka przedmiotów z których miał wybrać tylko jeden. Trafiło na pióro. Z czasem zamienił je na mikrofon.

Inicjatywy godne uwagi czy absurdy dnia codziennego – wykryje i powie wszystko. Hale, stadiony? Też do nich zajrzy i o nich powie każdego poniedziałku.

Prowadzi: Informacje Lokalne POPRadia, Sport Raport

Krzysztof Pietrzak

Z wykształcenia elektroenergetyk przemysłowy, zawodowo specjalista ds. techniki telewizyjnej – inżynier wozu transmisyjnego HD w departamencie dźwięku. Specjalizuje się w technologii produkcji dźwięku przestrzennego (surround audio) i metodach kodowania Dolby..
Radiowy hobbysta. Swoją przygodę z eterem zaczynał w Studenckim Radiu Politechniki Poznańskiej – Afera 98,6 MHz jako realizator dźwięku.
Koneser radiofonii lokalnej. Projektant, współzałożyciel rozgłośni i twórca dokumentacji koncesyjnej Radia Żnin FM. Wspierał projektowanie i tworzył dokumentację koncesyjną oraz budował stację nadawczą dla Radia 7 90,8 FM w Mławie. Ekscentryczny wolontariusz i kibic społecznych inicjatyw, które wspiera finansowo oraz specjalistyczną pracą.
Po godzinach pasjonat sportów wodnych, energetyki odnawialnej oraz nowoczesnych form ogrzewania i klimatyzacji, motoryzacji, e-businessu, a także muzyki popularnej, rockowej, newmetalowej i chilloutowej.