Karty mieszkańca coraz częściej w ościennych gminach

Udostępnij:

Pruszkowska Karta Mieszkańca jak na razie nie przyciągnęła do współpracy dużej rzeszy przedsiębiorców, jednakże mnóstwo ludzi jest zadowolonych z rozwiązań komunikacyjnych i biletowych, wynikającej z posiadania właśnie tej karty.
Zasady co do wydawania takiej karty w wielu miastach są podobne – Karta Mieszkańca przysługuje tym mieszkańcom, którzy odprowadzają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym – w tym konkretnym przypadku w Pruszkowie.

Sąsiednia Gmina Brwinów w ubiegłym tygodniu wydała dwutysięczną kartę mieszkańca i uznaje to za duży sukces. Ciekawostką jest, że Kartę Mieszkańca w Brwinowie może otrzymać już nawet trzynastolatek – pod warunkiem okazania legitymacji szkolnej i kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców.

Dla wyjaśnienia – w całej Gminie Brwinów mieszka około 25 tysięcy ludzi – kartę mieszkańca posiada zatem na chwilę obecną niecałe 10% mieszkańców. Dla porównania – w Pruszkowie tylko w ciągu pierwszych 10 dni od wystartowania programu, wydanych zostało 1700 kart.

Paulina Położyńska 

Udostępnij:

Komentarze