Auta elektryczne w gminie Michałowice!

Udostępnij:

Gmina Michałowice na początku września podpisała z firmą Panek CarSharing list intencyjny, na mocy którego obie strony będą dążyły do uruchomienia usługi wypożyczania samochodów w modelu “car sharing”, w którym można wypożyczyć auto nawet na kilka minut. Auta stoją na parkingach w całym kraju i na takich parkingach są zostawiane przez wynajmujących. Wszystkie formalności związane z wynajmem załatwia się za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym.

Na mocy porozumienia pierwszym punktem w którym można wynająć i zostawić auto w gminie Michałowice jest parking przy stacji WKD w Regułach. Na parkingu znajduje się dwustanowiskowa ładowarka dla aut elektrycznych zasilana energią słoneczną. To prawdopodobnie pierwsze publicznie dostępne miejsce w Polsce w którym można naładować samochód elektryczny za darmo prądem pochodzącym z instalacji fotowoltaicznej.

Użytkownicy samochodów, którzy podłączą je do ładowarki dostaną dodatkowe punkty w aplikacji służącej do zarządzania wynajmem samochodów, co może być wystarczającym bodźcem do tego by użytkownicy chętnie zostawiali auta w Regułach.

Co ważniejsze na parkingu (otwartym w czerwcu tego roku) obok Urzędu Gminy znajduje się również ładowarka tradycyjna, zasilana z sieci energetycznej, do której również użytkownicy car sharingu mogą podłączać auta elektryczne. Tak więc dostępne są w sumie trzy stanowiska ładowania.

Auta zabrane z parkingu w Regułach można zostawiać nie tylko w Warszawie, ale również w Pruszkowie, Piastowie, Raszynie i Nadarzynie.

Nic dziwnego, że ramach współpracy na parkingu w Regułach znajdą się samochody elektryczne. Warto pamiętać, że w przyszłym roku planowana jest budowa dwóch parkingów w Komorowie, na których również znajdą się punkty ładowania. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, usługa na stałe zagości w naszej gminie.

Aby z niej skorzystać należy zarejestrować się w aplikacji PANEK, do ściągnięcia na smartfony z systemem Android i iOS.

Źródło: UG w Michałowicach

 

Udostępnij:

Komentarze