“Epidemia pedagogiczna” na Ursynowie

Udostępnij:

W Szkole Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego trzeba było odwołać lekcje. Około dwustu pedagogów zachorowało i poszło na zwolnienia lekarskie. Dzieci nie mają lekcji.

O tym, że lekcje nie odbędą się z powodu braku nauczycieli rodzice dowiedzieli się z dziennika internetowego. Wczoraj w szkole pojawiło się około 500 dzieci, czyli około 1/4 wszystkich uczniów. Dyrekcja zamknęła  budynek B czyli dawne gimnazjum i wszystkie dzieci przeniosła do głównego budynku szkoły, gdzie maiały zapewnioną opiekę od 7:00 do 17:30

Wygląda na to, że “epidemia” dotknęła na razie tylko jedną ursynowską placówkę.W innych szkołach brane są pojedyncze zwolnienia lekarskie.. Kiedy nauczyciele z podstawówki przy Lokajskiego przestaną chorować i wrócą do pracy? Tego nie wiadomo. Dyrektor szkoły nie sprawdziła jeszcze wszystkich zwolnień lekarskich, jakie dostarczyli jej pracownicy.

W internecie nauczyciele anonimowo tłumaczą, o co chodzi z “chorobowym” protestem. Podają aż 12 powodów jednym z nich jest walka o 1000 złotową podwyżkę.

Udostępnij:

Komentarze