Info: Michał Perl podwójnym Mistrzem Świata w pływaniu zimowym! [02/02/2023]

Udostępnij:
We wtorek zakończyły się Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu federacji IWSA (International Winter Swimming Association) w Słowenii na jeziorze Bled. Michał Perl z Legionowa został oficjalnie podwójnym Mistrzem Świata.
W zawodach brało udział 450 zawodników z 31 państw, między innymi z Argentyny, Maroko, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Reprezentant legionowskiego UKS Delfin miał trudne zadanie ponieważ dopiero wrócił z poprzednich Mistrzostw Świata drugiej federacji, gdzie też zdobył mistrzostwo świata.  Zatem czas na regenerację był dość krótki. Michał miał zaplanowanych 7 startów indywidualnych, przy czym dodatkowo w 4 konkurencjach odbywały się dodatkowe finały. Finalnie zawodnik 11 razy wchodził do zimnej wody i ścigał się o najcenniejsze trofea na świecie. Zawodnicy klasyfikowani byli w kategorii Open oraz dodatkowo w kategoriach wiekowych. Michał Perl wywalczył 3 tytuły Mistrza Świata na dystansach: 25 m dowolnym, 25 m motylkowym oraz 100 m klasycznym. Dorzucił do tego 3 Vice – mistrzostwa na 25 m klasycznym, 50 m klasycznym oraz 50 m dowolnym, a na dokładkę brązowy medal na 200 m klasycznym. Michał Perl jest pierwszym zawodnikiem na świecie, który w jednym roku zdobył dwa mistrzostwa – federacji IISA oraz IWSA.