Lepsza jakość usług medycznych w Piastowie

Udostępnij:

Miasto Piastów pozyskało ponad 3,8 mln zł na rozwój usług medycznych i diagnostycznych w SP ZOZ PIASTUN. Umowę z Elżbietą Lanc z Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał dofinansowanie, podpisał wczoraj burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski.

W ramach projektu zakupionych zostanie aż 91 sztuk sprzętu medycznego, będzie to np. ultrasonograf wraz z wyposażeniem, cyfrowy aparat RTG, zestaw do pracowni kardiologicznej, lampa operacyjna, aparat do znieczuleń ogólnych, stół z wyposażeniem do artroskopii barku, kolana oraz do laparoskopii, zestaw do chirurgii małoinwazyjnej czy sprzęt do rehabilitacji. Dzięki takiemu wyposażeniu, placówka rozszerzy swoją ofertę o nowe badania i zabiegi dla pacjentów.

Dodatkowo postęp leczenia będzie monitorowany: od momentu rejestracji do momentu przeprowadzenia badania i wydania opisu. Będzie to możliwe, dzięki systemowi RIS (Radiologiczny System Informatyczny). Pozwoli on również na sprawne zarządzanie zleceniami, finansami oraz na integrację z centralnym systemem informatycznym placówki. Kolejny zakupiony system to System PACS, będzie on służył do archiwizacji i dystrybucji obrazów w ramach diagnostyki obrazowej.

 

foto: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Udostępnij:

Komentarze