Liderki blisko lidera

Udostępnij:

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków po raz 5 z rzędu zwycięsko kończą spotkanie w koszykarskiej 1 lidze kobiet. W 11 kolejce podopieczne Jacka Rybczyńskiego pokonały w wyjazdowym spotkaniu dotychczasowego lidera tabeli AZS Uniwersytet Gdański 62-56. Mecz był wyjątkowo wyrównany a o zwycięstwie zdecydowała 3 kwarta, którą pruszkowianki wygrały 22-12. Pierwsze dwie kwarty wygrały dwoma punktami gospodynie w czwartej obie ekipy zdobyły taką samą liczbę punktów.

Ponownie najlepszą punktującą zespołu była Olivia Szumełda-Krzycka, która zdobyła 14 punktów. Skrzydłowa z Pruszkowa zdobyła już 220 punktów w 10 spotkaniach i jest najlepiej punktującą zawodniczką w lidze. Drugą w rankingu Ksenię Zajączkowską z KKS Olsztyn wyprzedza o 33 punkty. Cieszy fakt że punktowała praktycznie  cała drużyna. Marzena Marciniak, Magdalena Wojdalska, Katarzyna Sobczyńska i Monika Bieniek zdobyły po 9 punktów  , 8- Agata Szczepanik, a po 2 punkty dorzuciła Kinga Piędel i Katarzyna Szyller.

Było to 8 zwycięstwo w lidze, dzięki czemu podopieczne Rybczyńskiego zajmują 3 miejsce w lidze, mając taką samą liczbę oczek co będące na drugim miejscu pokonane właśnie akademiczki z Gdańska, ale przegrywają tylko bilansem   rzuconych punktów a dokładnie punktu. Na czele tabeli znajduje się inny zespół z wybrzeża. Politechnika Gdańska ale strata pruszkowianek wynosi tylko punkt.

AZS Uniwersytet Gdański – Panattoni Europe Lider Pruszków 56-62 ( 14-12, 16-14, 22-12, 14-14 )