Liderki kończą sezon

Udostępnij:

Koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków wicemistrzyniami 1 ligi. Liderki  przegrały ostatnie w sezonie spotkanie z Politechnika Gdańską  39-52. Po dwóch meczach finału  stan rywalizacji był remisowy. O wszystkim zadecydować miał ostatni mecz w Gdańsku. w pierwszym spotkaniu na wybrzeżu górą były podopieczne Jacka Rybczyńskiego. Decydujące spotkanie lepiej rozpoczęły  jednak gospodynie, które wygrały trzy pierwsze kwarty odpowiednio 10-6, 14-6 i 18-14. W poczynaniach obu ekip zauważyć można było sporo chaosu, niedokładności i błędów.  Raziła również nieskuteczność. W pierwszej połowie spotkania obie drużny rzuciły łącznie ledwie 36 punktów. Ponownie najlepiej dla akademiczek punktowała Agnieszka Przybytek ( 14 pkt.) , Magdalena Koperwas i Katarzyna Wilk ( po 10 punktów). W ostatniej kwarcie pruszkowianki próbowały gonić wynik ale trafiając 12 na 40 rzutów za 2 punkty o końcowy sukces było bardzo trudno. Dodatkowo Liderki  26 razy faulowały, zaliczyły aż 14 strat i mistrzostwo 1 ligi zostało w Gdańsku. Najlepiej punktującą zawodniczką z Pruszkowa była Kinga Piędel, która zdobyła 9 punktów.

Teraz podopieczne Jacka Rybczyńskiego czekają wakacje i przygotowania do nowego sezonu.