Łomianki 2018 Para Dance Polish Open Championships

Udostępnij:

Tancerze na wózkach przylecieli do Łomianek z całego świata! Gospodarzem turnieju były po raz kolejny Łomianki, a organizatorami Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing Duet oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start.
W zawodach wzięło udział 105 zawodników z 15 krajów (Austria, Belgia, Białoruś, Wyspy Zielonego Przylądka, Finlandia, Hong Kong, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Kazachstan, Korea, Słowenia, Ukraina i Polska). Polski Komitet Paraolimpijski reprezentowany przez rzecznika prasowego Paulinę Malinowską-Kowalczyk objął zawody Patronatem Honorowym.
Tancerze rywalizowali w konkurencji tańców standardowych, latynoamerykańskich i freestyle. Zobaczyliśmy pary (duo-2 osoby na wózkach i kombi – osoba sprawna z partnerem na wózku) oraz solistów. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki a tancerze, mimo wysokiej temperatury, pokazali pasję, energię, muzykalność, wrażliwość i wyjątkowe przygotowanie techniczne.
Zorganizowanie zawodów na tak dużą skalę było możliwe między innymi dzięki pomocy naszych partnerów, którymi są Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe w Łomiankach,
Przed nami kolejne wyzwania. Polska uzyskała prawo organizacji Mistrzostw Europy w Tańcu na Wózkach. Odbędą się one w Łomiankach w dniach 9-11 listopada 2018 roku.

A. Kopczyński

fot. www.lomianki.pl

Udostępnij:

Komentarze