“Mazowsze” na Centralnym

Udostępnij:

Niecodzienny kolorowy pokaz mieli okazję obejrzeć podróżni na dworcu centralnym. 12 grudnia do specjalnie przygotowanego pociągu na dworcu Warszawa Zachodnia wsiadał 100 osobowy zespół Mazowsze, aby na dworcu centralnym przy dźwiękach pastorałek przejść w radosnym, bożonarodzeniowym orszaku od peronów do hali głównej. Tam zespół zaprezentował fragmenty spektaklu „Betlejem polskie” oraz zaśpiewał kolędy.

Duże wrażenie na pasażerach zrobił m.in. prolog z„Betlejem polskiego” – pastorałka „My też pastuszkowie” w wykonaniu chóru, baletu i kapeli towarzyszącej tego dnia artystom. O pomyśle świątecznego happeningu opowiada Jacek Boniecki  Dyrektor Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “Mazowsze”

Celem przedsięwzięcia było przypomnienie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych wspólnego kolędowania.

To pierwsze tak duże wspólne przedsięwzięcie zespołu z Karolina i spółek PKP. Jak zdradził nam dyrektor Boniecki Mazowsze już planuje kolejowe koncertowanie po całym kraju.

Udostępnij:

Komentarze