Motyle na Ursynowie

Udostępnij:

Dzięki autorskiemu pomysłowi mieszkanki Ursynowa w dzielnicy powstanie wyjątkowy park, w którym ma się zaroić od motyli. Będzie to nie tylko dom dla owadów, ale przyjazna, kolorowa przestrzeń pełna edukacyjnych i rozrywkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zalożeniem zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego jest powstanie na Kabatach kolorowej krainy edukacyjno-rekreacyjnej, która będzie miejscem skierowanym nie tylko do dzieci ale także do dorosłych.

W motylim parku wszystkie instalacje beda nawiązywały do barwnych owadów. Pojawia się budki dla motyli wsród roślin oraz na totemach. Poza tym zaplanowano kolorowe interaktywne tablice informacyjne obrazujące m.in. życiezycie motyli. Autorka zakłada także instalacje gier przestrzennych z motywem motyla oraz instalacji z ruchomymi skrzydłami, jak również kolorowej fotościanki.

Park ma powstać na terenach zielonych przy ul. Wilczy Dól. Aby park motyli stal się domem dla prawdziwych owadów w projekcie znalazła się także laka kwietna, oraz liczne nasadzenia krzewów motylolubnych. Prace projektowe są w toku, niebawem powinny pojawić się pierwsze szkice ilustrujące przyszły park. Szacunkowy koszt projektu to 257 tys. złotych.

Udostępnij:

Komentarze