Najlepsi sportowcy powiatu pruszkowskiego nagrodzeni

Udostępnij:

Za nami I Gala Sportu Powiatu Pruszkowskiego zorganizowana wspólnie przez Powiat Pruszkowski i Akademię Sportu Milan Sport – Pruszków.

Piękna sceneria pałacu, a w niej piękne dla lokalnego sportu wydarzenie, które ma jeden główny cel, mówi starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza:

Do tej pory powiat pruszkowski nie miał takiej gali, a pomysł na nią zrodził się przypadkowo, powiedział POPradiu Łukasz Milankiewicz, prezes Akademii Sportu Milan Sport – Pruszków:

W kategorii Sport Dorosłych/ Seniorów I miejsce zdobyła olimpijka w kolarstwie torowym Urszula Łoś. Nagrodę w jej imieniu odebrali rodzice, Jolanta i Bronisław Łoś, którzy opowiedzieli POPradiu o rowerowych początkach Urszuli:

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Damian Falandysz, który jest przykładem na to, że sportowcem można być nie tylko w jednej dyscyplinie. Piłkarską bramkę pozostawił na rzecz biegania, a i po drodze zdarzyło się coś jeszcze:

I miejsce w kategorii trener/ trenerka roku 2023 zdobył Mariusz Misiura, szkoleniowiec Miejskiego Klubu Sportowego Znicz Pruszków. Dziś Znicz gra w I lidze piłki nożnej, to zasługa całego klubu i kibiców, skomentował otrzymanie nagrody Mariusz Misiura:

I Gala Sportu Powiatu Pruszkowskiego to już historia, organizatorzy zapewniają, że doczeka się kontynuacji.

Udostępnij:

Komentarze