Pabianice pokonane po raz drugi. Liderki z awansem

Udostępnij:

Historia lubi się powtarzać. W ubiegłym sezonie w tej samej fazie play-off zespół Lidera Pruszków również rywalizował z Pabianiczankami. Przed rokiem, podobnie jak w tym Pruszkowianki wygrały spokojnie dwa spotkania i awansowały do kolejnej fazy.

Początek dzisiejszego spotkania w hali Znicz miał podobny przebieg jak spotkanie rozegrane w Pabianicach. Grot Mobilis zaczął aktywnie wyszedł na prowadzenie, grał skutecznie i wygrał pierwszą kwartę 19-14. W drugiej kwarcie do pracy wzięły się zawodniczki trenera Jacka Rybczyńskiego. Dobrze broniły a przede wszystkim celnie rzucały. Pewnie wygrały drugą kwartę 15-9 i na przerwę schodziły z jedno punktowym prowadzeniem 29-28.

Początek trzeciej kwarty był trudny dla obu zespołów. Zawodniczki nie potrafiły znaleźć drogi pod kosz. Pierwszymi, którymi ta sztuka udała się  były koszykarki Panattoni Europe Lider Pruszków. Pabianiczanki również się obudziły i cała kwarta była mocno wyrównana. Gra toczyła się kosz za kosz i ostatecznie minimalnie wygrały ją Liderki 13-12.

Przed ostatnią kwartą koszykarki z Pruszkowa miały dwa punkty przewagi na gośćmi. Gra znów toczyła się punkt za punkt. w 3 minucie Anna Kolasa rzuca za 2 pkt i doprowadza do wyrównania a pół minuty później po rzutach wolnych Grzelak Pabianice wyszły na prowadzenie, pierwszy raz od pierwszej kwarty. Nadzieje gospodarzą dała Alicja Minczewska, która celnym rzutem za 3pkt wyprowadziła znów pruszkowianki na prowadzenie, którego już nie oddały do końca.

Po emocjonującym meczu Panattoni Europe Lider Pruszków wygrywa z Grot Mobilis Pabianice 55-52.

Następnym przeciwnikiem będzie zespół Pomarańczarni MUKS Poznań, który w dwóch spotkaniach pokonał 1KS Slęza II Wrocław.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Grot Mobilis Pabianice 55-52 ( 14-19, 15-9, 13-12, 13-12 )