Piastów kontra Piaseczno

Udostępnij:

W rozegranym awansem, 24 marca w Piasecznie, spotkaniu 11 kolejki rundy wiosennej II ligi kobiet PKS Piastovia Piastów pokonała Gosirki Piaseczno 3:0. W 27 minucie na listę strzelczyń wpisała się niezawodna Beata Cabaj, która po indywidualnej akcji pokonała bramkarkę gospodyń. Pierwsza połowa nie przyniosła już więcej bramek, mimo przewagi piastowianek i stworzeniu dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.
Druga część meczu to gra Piastovii na połowie gospodyń i próby wyjścia szybkim atakiem zawodniczek Piaseczna. W 76 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Ulę Wasil, piłka niedotknięta przez nikogo, wpadła bezpośrednio do bramki naszych przeciwniczek. 82 minuta przyniosła drugą bramkę Uli Wasil, która ładnym strzałem z dystansu ustaliła wynik spotkania.
Tym zwycięstwem piastowianki umocniły się na czele tabeli II ligi z dorobkiem 28 punktów i wyprzedzają o sześć oczek zespół Stomilu Olsztyn.
Ponadto zawodniczka Piastovii Piastów, Monika Wasil, już po raz ósmy dostała powołanie do kadry Polski futsalu i 15 kwietnia wystąpi w Grodzisku Wielkopolskim w spotkaniu przeciwko Rosji, która jest najlepszą drużyną futsalową w Europie.