Podsumowanie sezonu milanowskich panczenistów

Udostępnij:

Zima już oficjalnie za nami a zatem kolejny sezon łyżwiarski dobiegł końca. Milanowscy łyżwiarze osiągnęli sukcesy we wszystkich zawodach rozegranych w sezonie 2017/2018. Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Tomaszowie Mazowieckim w 2017 – Joanna Hajduk, Klaudia Szymańska i Alicja Faderewska zdobyły dwa srebrne medale w Biegu Drużynowym i Sprincie Drużynowym. Na mistrzostwach Polski Młodzików w Tomaszowie Mazowieckim, Igor Masalski został Mistrzem Polski na dystansach 500 m. i 1000 m. i zajął 3 miejsce na 1500m. Julia Uziak została Wicemistrzynią Polski- w wieloboju. na poszczególnych dystansach zdobyła 3 srebrne i 1 brązowy medal. Michał Kopacz zajął 3 miejsce na 500 m. i dołączył do grona medalistów Mistrzostw Polski Młodzików. Igor i Julka wywalczyli miejsca w Reprezentacji Polski na zawody Viking Race w Holandii!   Na tegorocznych marcowych zawodach w Holandii miejsca w Reprezentacji Polski wywalczyło czterech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” Milanówek: Igor Masalski, Julia Uziak, Alicja Faderewska i Mateusz Śliwka. Największy, międzynarodowy sukces odniósł Mateusz Śliwka zdobywając 1 złoty i 4 srebrne medale Mistrzostw Europy. W wieloboju Mateusz został Wicemistrzem Europy.