“Razem Bezpieczniej” w Powiecie Pruszkowskim.

Udostępnij:

Prawie 200 tys zł otrzymał powiat pruszkowski z MSWiA w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej. W ramach tego programu dwa wnioski złożone przez Powiat Pruszkowski zostały zakwalifikowane do dofinansowania.

Projekt bezpiecznych przejść dla pieszych zakłada m.in. powstanie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Starzyńskiego, Warszawskiej i Baletowej w Dawidach (gm. Raszyn). To znajdujące się na granicy Warszawy (Dzielnica Ursynów) i miejscowości Dawidy skrzyżowanie objęte jest szczególną troską Zarządu Powiatu Pruszkowskiego z uwagi na liczne sygnały lokalnych władz oraz mieszkańców, dotyczące problemów komunikacyjnych w jego okolicy. Z kolei projekt Otwórz oczy i powiedz STOP zakłada realizację kompleksowych działań na rzecz przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży. Warsztaty odbędą się w
Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie i Zespole Ośrodków Wsparcia w Piastowie.

Dodajmy, że powiat pruszkowski jako jedyny z regionu złożył wnioski o dofinansowanie do MSWiA, ale też jako jedynej jednostce samorządowej z województwa mazowieckiego udało się zakwalifikować do tego programu ograniczania przestępczości.

Udostępnij:

Komentarze