Rekordowy budżet Mazowsza

Udostępnij:

Aż 1,1 mld zł władze województwa przeznaczą na modernizacje i budowy dróg czy doposażenie i remonty w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Nie zabraknie środków także dla organizacji pozarządowych. Wczoraj (19 grudnia) decyzję podjęli Radni Województwa Mazowieckiego. Planowane dochody wyniosą ok. 2,9 mld zł, z czego 2,3 mld zł to prognozowane dochody z podatków CIT i PIT. Z założenia wydatki mają być na poziomie 3 mld zł. Mówi Marek Miesztalski skarbnik woj. mazowieckiego.

Mówiąc o budżecie należy wspomnieć o sporych inwestycjach drogowych Na rozbudowę, modernizację i budowę nowych dróg na Mazowszu samorząd województwa przeznaczy ponad 570 mln zł. 50 mln zł z tej puli to środki na drogi lokalne. Wśród wielu inwestycji lokalnych wspomnijmy choćby o rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 721 w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornej, która kosztować będzie prawie 19mln zł. Na inwestycje w placówkach służby zdrowia w 2018 r. samorząd Mazowsza przeznaczy 170,5 mln zł, w tym ponad 113 mln zł na modernizacje i doposażenie szpitali ogólnospecjalistycznych i ponad 48,3 mln zł szpitali psychiatrycznych. Wśród placówek będących na liście dofinansowania znalazło się Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie.

Przy tej okazji powiedzmy, że w planach jest utworzenie bazy kulturalno-edukacyjnej dla prezentacji i promocji folkloru poprzez odrestaurowanie Pałacu Karolin w Otrębusach w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze na które marszałkostwo przeznaczy 3mln zł.

Andrzej Kopczyński

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze