Świętowanie Niepodległości w Pruszkowie

Udostępnij:

W najbliższą sobotę świętujemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym mieście przejdą dwa pochody upamiętniające ten ważny w naszych dziejach moment. Pierwsze sobotnie startują obchody zorganizowane przez starostę pruszkowskiego Maksyma Gołosia, uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny, w Kościele na Żbikowie. W samo południe spod kościoła wyruszy marsz niepodległości, który ulicą 3 maja dojdzie do pomnika Tadeusza Kościuszki. Tam odbędzie się część oficjalna z udziałem kompanii honorowej 38. Sochaczewskiego Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. Na koniec na placu przy muzeum Dulag 121 około 13:45 rozpocznie się plenerowy koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”, podczas którego usłyszymy utwory i piosenki patriotyczne – zarówno te starsze, jak i współczesne.

Z kolei w niedzielne popołudnie na obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zaprasza Jan Starzyński prezydent Pruszkowa. Miejskie obchody rozpoczną się o godzinie 16.oo w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych przy współudziale zespołu Wrzos.

Również w niedzielę Muzeum Dulag 121 i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na koncert pieśni patriotycznych o godzinie 17:00. Na scenie MDK wystąpi Iwona Kowalik i z zespołu w programie zatytułowanym  „Od Niepodległej do Niepodległej”. Na każdego z uczestników czekał będzie specjalnie przygotowany śpiewnik.

 Andrzej Kopczyński

fot. Piotr Tomaszewski/archiwum

Udostępnij:

Komentarze