Znowu będzie blokada trasy katowickiej

Udostępnij:

To było do przewidzenia. Po zmianie decyzji w sprawie budowy sieci wysokiego napięcia oburzeni mieszkańcy okolic Grodziska Mazowieckiego zapowiadali protesty. Pierwszy z nich zorganizują w najbliższy piątek 12 sierpnia na Drodze Krajowej nr 8. W piątkowe popołudnie protestanci zablokują przejazd w obu kierunkach w miejscowości Oddział, pomiędzy Żabią Wolą a Mszczonowem.
Przypomnijmy, skąd cała ta afera. Polskie Sieci Energetyczne nie chcą dłużej zwlekać z rozpoczęciem budowy linii wysokiego napięcia 400 kV od elektrowni w Kozienicach do Ołtarzewa.
Po wielu miesiącach analiz eksperci wytyczyli jej trasę wzdłuż autostrady A2, jednak w zeszły wtorek Polskie Sieci Energetyczne nagle podjęły decyzję, że druty wysokiego napięcia zawisną na terenem kilku gmin wokół Grodziska Mazowieckiego.
To spotkało się z oburzeniem wielu grodziszczan oraz mieszkańców Żabiej Woli czy Jaktorowa.
Swoje niezadowolenie wyrażą po raz kolejny uprzykrzając życie kierowcom, tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu. Blokada trasy katowickiej, czyli Drogi Krajowej nr 8 w miejscowości Oddział zaplanowana jest na najbliższy piątek, 12 sierpnia, w godzinach od 15.30 do 20.00. Policja wyznaczy w tym czasie objazdy.

Udostępnij:

Komentarze