95. urodziny OSP Łomianki

Udostępnij:

W ostatnią sobotę druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach uroczyście obchodzili jubileusz 95-lecia istnienia ich jednostki. Wśród zgromadzonych obecni byli: Beata Duch-Kosiorek z Urzędu Miejskiego, ks. Jacek Siekierski, Proboszcz Parafii Św. Małgorzaty w Łomiankach, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz mieszkańcy. W trakcie uroczystości wybranych druhów odznaczono medalami “Za zasługi dla pożarnictwa”. Innym przypadły odznaczenia za wysługę lat.
W 1923 r. Mieszkańcy wsi Łomianki liczącej około 500 osób zorganizowali Ochotniczą Straż Pożarną. Początki nie były łatwe OSP wyposażano w: ręczną pompę dwutłokową z parcianymi wężami,
2 beczkowozy przystosowane do zaprzęgu konnego i 3 drabiny drewniane. Dziś łomiankowscy strażacy posiadają 5 samochodów w tym ratowniczo-gaśniczy marki MAN i drabinę mechaniczną (SD30) .
Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach skupia 46 członków, w tym członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i co najważniejsze w szeregach straży znajduje się 13 kierowców-ratowników oraz 12 dowódców sekcji.

A. Kopczyński

fot. lomianki.pl

Udostępnij:

Komentarze