„Budzik” dla dorosłych

Udostępnij:

Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie na części działki użyczonej przez samorząd województwa mazowieckiego. Zostanie wybudowana przez Fundację „Akogo?” obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, który będzie partnerem medycznym przedsięwzięcia. Wczoraj marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, prezes fundacji Ewa Błaszczyk oraz zarząd Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego podpisali umowę użyczenia nieruchomości. Mówi Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego 

Część nieruchomości o powierzchni 1 850 m2 została przekazana przez samorząd województwa w użyczenie Fundacji. Ta natomiast deklaruje wybudowanie i wyposażenie w tym miejscu nowoczesnej kliniki. Będzie to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. To właśnie w nim otrzymają pomoc dorośli pacjenci w stanie śpiączki – po urazach neurologicznych. 

Opowiada Ewa Błaszczyk prezes Fundacji Akogo?

Klinika „Budzik” dla dorosłych wyposażona będzie w 18 łóżek oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Zbudowana zostanie na wzór dziecięcego „Budzika”, który funkcjonuje przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Prace budowlane rozpoczną się jesienią tego roku.

Udostępnij:

Komentarze