Nowe bloki w podwórzu

Udostępnij:

To jest granda w biały dzień – grzmią sąsiedzi budowy bloków przy ul. Sotta “Sokoła”. Na niedużym kawałku zielonego terenu wewnątrz osiedla wciśnięte zostaną dwa nowe bloki. Niedługo drzewa zostaną wycięte i zacznie się wykop pod fundamenty.

Przy ul. Sotta “Sokoła” – według zapowiedzi dewelopera – powstaną wkrótce dwa bloki z podziemnym garażem. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa dwa lata, co już teraz przeraża sąsiadów. Mieszkańców oburza plan wycięcia wielu starych drzew i krzewów, które w tym miejscu tworzyły niepowtarzalny mikroklimat. Również to, że budowa zabrała jedyny na osiedlu plac zabaw.

Inwestor, jesienią 2016 roku, zaczął zdobywać kolejne dokumenty, które w rezultacie doprowadziły do uzyskania pozwolenia na budowę dwóch bloków w miejscu zadrzewionego skweru. Stało się to na początku czerwca 2017 roku.

Wówczas jedna osoba prywatna i cztery wspólnoty: Sotta “Sokoła” 1 i 3 oraz Sengera “Cichego” 3 i 4 złożyły odwołanie do wojewody mazowieckiego. Ten jednak utrzymał w mocy pozwolenie na budowe wydane przez Wydział Architektury stołecznego urzędu i rok temu stała się ona prawomocna. Takie działanie nie podoba się wielu mieszkańcom, ze względu na wycięcie drzew i krzewów oraz zajęcie terenu, który dotąd był ogólnodostępny.

Udostępnij:

Komentarze