Czy kamienica przy ulicy Chopina została podpalona?

Udostępnij:

Takie informacje na temat nocnego pożaru w trzypiętrowym budynku przekazał nam wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela:

Po wybuchu nocnego pożaru wszyscy mieszkańcy budynku przy ulicy Chopina w Pruszkowie musieli opuścić swoje mieszkania. Lokatorów z wyższych pięter strażacy musieli wyciągać przez okna. Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Sprawę bada policja:

– zapewniała podkomisarz Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Niektórzy poszkodowani nadal przebywają w szpitalu z powodu zatrucia dymem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Miejscy urzędnicy oferują pogorzelcom pomoc w znalezieniu tymczasowych mieszkań:

-deklaruje wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela. Zarówno poszkodowani, jak i osoby chcące ich wesprzeć proszone są o kontakt z Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszkowie.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jak duże są zniszczenia w kamienicy. Strażacy potwierdzają, że najbardziej ucierpiała klatka schodowa i poddasze:

Prawdopodobnie mieszkańcy budynku przy ulicy Chopina 18 będą mogli powrócić do swoich lokali po remoncie. Więcej na temat stanu kamienicy dowiemy się po ekspertyzie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Marek Gutowski 

fot. Piotr Tomaszewski

Udostępnij:

Komentarze