Dotkliwa porażka Znicza Pruszków na wyjeździe

Udostępnij:

Zawodnicy Stomilu Olsztyn aż pięciokrotnie wbijali piłkę do bramki pruszkowskiej drużyny w trakcie piątkowego meczu piłkarskiej I ligi. Pierwszego gola dla Stomilu zdobył Patryk Kun w ostatniej minucie pierwszej połowy.
Gol „do szatni” wyraźnie podciął skrzydła pruszkowianom, bo w drugiej połowie meczu piłkarze Stomilu z łatwością zdobywali kolejne bramki; najpierw Kujawa w 52 i 65 minucie, a później ponownie Kun w 67.
Zawodnicy Znicza zdołali odpowiedzieć tylko raz. W 87 minucie strzelał Paluchowski, piłka odbiła się od Czarneckiego i wpadła do siatki Stomilu. Nie wytrąciło to jednak z rytmu gospodarzy. W 89 minucie drużynę Znicza pogrążył Wojowski, strzelając gola na 5:1 dla Stomilu. Na tym ekipa z Olsztyna zakończyła swoją strzelecką kanonadę, a Znicz Pruszków po bardzo słabym spotkaniu nadal okupuje doły pierwszoligowej tabeli.

Swojego rozczarowania po spotkaniu nie krył trener Znicza Dariusz Kubicki:

W ocenie trenera piłkarze z Pruszkowa byli w ostatnim spotkaniu zbyt wolni a gracze z Olsztyna zbyt łatwo przedostawali się pod pole karne Znicza zwłaszcza z bocznych sektorów boiska.

Następne spotkanie piłkarze Znicza zagrają na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w niedzielę 26 marca o godzinie 12. Przeciwnikiem będzie GKS Katowice. Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu i wspierania piłkarzy.

Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków  5-1 ( 1-0 )

Bramki: 44′ Kun, 52′ Kujawa, 64′ Kujawa, 66′ Kun, 88′ Wojkowski – 86′ Paluchowski

Kartki:   43′ Janiszewski (ZNI)

Stomil Olsztyn: Skiba – Ziemann, Czarnecki, Wełnicki, Ratajczak, Nishi (74. Wojowski), Jegliński, Piotrowski, Lech (73. Biedrzycki Wiktor), Kun, Kujawa (82. Zahorski)
Rezerwowi: Leszczyński, Biedrzycki Igor, Dziemidowicz, Zahorski, Głowacki, Biedrzycki Wiktor, Wojowski

Znicz Pruszków: Misztal – Rackiewicz, Mysiak, Janiszewski, Kucharski, Niewulis, Banaszewski (55. Podliński), Kopciński (46. Borek), Jagiełło, Kubicki, Paluchowski
Rezerwowi: Kalinkowski, Długołęcki, Jakubik, Michalski, Borek, Stryjewski, Podliński