Znicz Basket zwycięża w Siedlcach

Udostępnij:

W minioną niedzielę podopieczni Marka Zapałowskiego pokonali na wyjeździe SKK Siedlce 89-75 w 28. kolejce koszykarskiej 1. ligi. To było kolejne dobre spotkanie w wykonaniu pruszkowian, którzy rzucali celnie, w obronie grali twardo i po pierwszej kwarcie prowadzili 9 punktami.

W drugiej i trzeciej utrzymali wysoki poziom i przed ostatnią częścią spotkania ekipa Znicza Basket miała 27 punktów przewagi nad zespołem z Siedlec. W czwartej kwarcie pruszkowianie widocznie zwolnili. Przewaga była jednak na tyle duża, że spokojnie dowieźli wysokie prowadzenie do końca meczu. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tomasz Madziar, który rzucił 23 punkty; z tego cztery razy trafiał zza linii trzech punktów, co przy sześciu próbach dało mu wysoką skuteczność na poziomie niemal 67 procent. Równie skuteczny był Mikołaj Stopierzyński, który rzucił 19 punktów.

Dzięki temu zwycięstwu koszykarze z Pruszkowa zajmują 11 pozycję w tabeli i w dalszym ciągu mają szansę na zajęcie miejsca dającego spokojne utrzymanie w lidze, bez potrzeby grania play-outów.

Następnie spotkanie już w sobotę 25 marca o godzinie 18:00 w hali Znicza przy ulicy Bohaterów Warszawy 4. Przeciwnikiem będzie zajmująca trzecią lokatę w lidze drużyna  Spójni Stargard.