Groźny wypadek dziecka przy fontannie w Błoniu

Udostępnij:

Park “Bajka” w Błoniu szczyci się wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Wśród nich jest fontanna, do której dzieci mogą wchodzić i pluskać się w strumieniach wody. W minioną niedzielę Pan Tomasz z Pruszkowa wybrał się tam razem ze swoim dziesięcioletnim synkiem. Zgodnie z zaleceniami obaj założyli gumowe obuwie, które miało ich uchronić przed poślizgnięciem. Niestety, nie uchroniło to dziecka od groźnego wypadku. Mówi Tomasz Jabłoński:

Na szczęście chłopiec jest już przytomny i jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. O fontannie dla dzieci w Błoniu pisali już dwa lata temu dziennikarze “Super Expressu”, nazywając ją “niebezpiecznym bublem”. Po kilku groźnych upadkach gmina Błonie zamknęła na jakiś czas fontannę w parku “Bajka”, aby pokryć jej powierzchnię dodatkową warstwą farby antypoślizgowej. O to, co zamierzają zrobić urzędnicy po kolejnym groźnym wypadku z udziałem malucha, zapytaliśmy sekretarza gminy Błonie, Przemysława Kubickiego:

Fontanny nie zamierzają jednak zamykać. Burmistrz Błonia zaapeluje jedynie do rodziców poszkodowanego chłopca o kontakt. Tymczasem powracają ciepłe dni. Znowu wielu rodziców wybierze się ze swoimi pociechami do parku “Bajka”. Zalecamy szczególną ostrożność przy tamtejszej fontannie.

fot. Pan Tomasz Jabłoński

Udostępnij:

Komentarze