Kronika policyjna

Udostępnij:

Piękna weekendowa pogoda wygoniła amatorów dwóch kółek z przed telewizorów. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do dwóch wypadków motocyklistów którym zabrakło i wyobraźni i umiejętności. Pierwszy wypadek miał miejsce w Ruścu na al. Kasztanowej – motocyklista z dużą prędkością uderzył w przystanek autobusowy niszcząc go całkowicie z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Drugi wydarzył się przy stacji benzynowej, motocyklista przewrócił się i doznał poważnych obrażeń głowy.

Weekend nie obył się niestety bez wypadków śmiertelnych. Do pierwszego doszło w piątek po godzinie 20 na stacji WKD w Otrębusach znaleziono rannego mężczyznę. Obrażenia wskazywały na to, że został potrącony przez pociąg – informuje policja. Niestety mężczyzna zmarł. Na razie nie potwierdza oficjalnie przyczyny zgonu. Do drugiego doszło w Pruszkowie w sobotni poranek. Jak informuje Karolina Kańka z pruszkowskiej policji – 79-latek jechał rowerem i nagle upadł. Przechodnie wezwali karetkę pogotowia. Mimo fachowo przeprowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł.

Policjanci z Michałowic zatrzymali 30-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży na terenie Pruszkowa. Dyżurny w Pruszkowie otrzymał informację, że na terenie jednego ze sklepów przebywa mężczyzna, który dokonał kradzieży perfum. Schwytany przez ochronę mężczyzna od 25 marca do 3 kwietnia kilka razy kradł różnego rodzaju perfumy o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Wszystkie jego „zakupy” zarejestrowała kamera. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży do którego się przyznał. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

A. Kopczyński 

fot. archiwum

Udostępnij:

Komentarze