Most Gdański w obu kierunkach

Udostępnij:

Od soboty pociągi jeżdżą już na dwóch torach kolejowego Mostu Gdańskiego. Zakończono prace przy nowej kolejowej przeprawie, która ułatwi komunikację w stolicy. Inwestycja została zrealizowana przez PKP PLK za ponad 75 mln zł ze środków budżetowych. Z przeprawy nad Wisłą korzystają pociągi pasażerskie oraz pociągi towarowe. Most łączy stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska i Warszawa Praga.

Nowa konstrukcja jest bardziej wytrzymała i dostosowana do wyższych prędkości. Przeprawa ma dziewięć nowych stalowych przęseł. Otwarcie mostu poprzedziły próby obciążeniowe i próby dynamiczne konstrukcji, które potwierdziły, że Most Gdański jest przystosowany do bezpiecznego przejazdu ciężkich składów.

Prace na półkilometrowym kolejowym Moście Gdańskim pomiędzy stacją Warszawą Gdańską a przystankiem Warszawa ZOO objęły nie tylko wymianę przęseł. Wzmocniono także podpory.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dostosowała obiekt do prędkości 120 km/h dla pociągów pasażerskich i 100 km/h dla pociągów towarowych. Wraz z otwarciem mostu zwiększy się przepustowość linii.

Udostępnij:

Komentarze