Próba kradzieży samochodowych części w Pruszkowie

Udostępnij:

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 47 i 31 lat podejrzanych o usiłowanie kradzieży części samochodowych i uszkodzenie mienia. Obydwaj usłyszeli już zarzuty, do których się nie przyznali. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W środę w nocy, patrolowcy zostali wezwani na ul. Przejazdową w Pruszkowie, gdzie strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn usiłujących ukraść części samochodowe. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kamera monitoringu parkingu holowanych pojazdów została wyłączona, więc skierowano tam patrol straży. Na miejscu interweniujący strażnicy miejscy zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Mężczyźni zostali ujęci i przekazani policjantom.

W toku dalszych czynności okazało się, że zatrzymani mieli już zdemontowane i przygotowane do wyniesienia części samochodowe tj.: układ hamulcowy, wydechowy, trójkąty, podnośnik i tablicę rejestracyjną. Zatrzymani uszkodzili także ogrodzenie parkingu.

Mundurowi przewieźli zatrzymanych do komendy. Dochodzeniowcy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili im dwa zarzuty: usiłowania kradzieży i uszkodzenia mienia. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów.

Obydwaj odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Pruszków

Udostępnij:

Komentarze