Wojewoda zablokował plany budowy supermarketu w Michałowicach

Udostępnij:

W najbliższym czasie nie ruszy budowa nowego centrum handlowego w gminie Michałowice, pomimo że władze gminy wprowadziły zmiany w tamtejszym studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, umożliwiające postawienie wielkopowierzchniowego supermarketu na terenie w pobliżu stacji WKD.
Takie plany oburzyły część mieszkańców gminy Michałowice, którzy nie chcą takiego obiektu w sąsiedztwie spokojnych osiedli mieszkaniowych. W tej sprawie protestowali już podczas czerwcowego posiedzenia rady gminy.

Wystosowali też pismo do Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery, który właśnie stwierdził, że zapisy w studium pozwalające na budowę galerii handlowej są nieważne, ponieważ projekt zmian w studium zagospodarowania nie został wyłożony w stosownym czasie do wglądu publicznego.

Taka decyzja ucieszyła mieszkańców, protestujących przeciwko tej inwestycji. Władze gminy Michałowice na razie nie odniosły się do decyzji Wojewody. Jedno jest pewne – na razie nie będzie nowego supermarketu w Michałowicach.

Udostępnij:

Komentarze