WOŚP coraz bliżej

Udostępnij:

Podczas 26 finału WOŚP, w każdej gminie naszego regionu funkcjonować będzie wiekoorkiestrowy sztab. W każdym przygotowane są atrakcje. W Pruszkowie sztabów mamy pięć w pięciu szkołach: Podstawowych nr 2, 8 i 10 , Zespole Szkół nr 1 przy ul. Promyka czy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego. Wilkofinałowe atrakcje wystartuja o godzinie 10 przy ulicy Jasnej i potrwają do około 15.oo. W programie występy Miejskiego Przedszkola nr 15, formacji Superdwójka i Przyjaciele z LO im. Zana czy Orkiestry dętej Pruszkowianka. Do tego występy dzieci,pokazy karate czy gry na skrzypcach. W Pruszkowskiej „dwójce” będzie można oddać krew dla Filipka Garnowskiego – mieszkańca Brwinowa, który czeka na operację serca.

Piastowski finał jak co roku rozegrany zostanie w Ośrodku Kultury przy ul warszawskiej. Zabawa startuje o godzinie 11, będą występy artystyczne, planszówki, wymienialnia rzeczy i książek czy licytacja darów. Po godzinie 18 finał przeniesie się na plac przy pobliskim OSP gdzie na wszystkich czekać będzie ognisko i gorąca kiełbaska. Dla tych którzy nie lubią nosić przy sobie gotówki piastowscy organizatorzy przewidzieli terminal płatniczy.

W Brwinowie na wszystkich szczodrych czeka wyjątkowa atrakcja. Przejażdżka fiatem 126p kierowanym przez samego burmistrza miasta. Maluszek wyruszać będzie spod pomnika Niepodległości przy Rynku, pierwszy kurs zaplanowano już na godzinę 9.00, ostatni na 15.oo. Poza tym w Brwinowie atrakcje czekać będą jak zawsze w Okeju oraz w nowej hali sportowej przy Moczydłowskiego 2. Będą pokazy i warsztaty żonglerskie z finalistą programu „Mam talent”, ścianka wspinaczkowa i wreszcie licytacje przedmiotów przekazanych między innymi przez Pawła Zagumnego.

Finał odbędzie się też w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury przy pl. Poniatowskiego. Wystąpi orkiestra OSP Nadarzyn, później odbędzie się pokaz baletnic, występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego JUPIK, zaśpiewa Weronika Karska, wszystkich rozgrzewać będą grupy taneczne. Licytacje będą odbywać się pomiędzy wszystkimi atrakcjami pierwsza już o godzinie 15.oo.

W Ursusie finał orkiestry stratuje o godzinie 13.30 na lodowisku przy Sosnkowskiego 10. Do czerwoności rozpali was Cleo, Renata Dąbkowska, Exited i Dystans. We wszystkich tych wymienionych sztabach możecie spodziewać się zalatanych reporterów POPradia.

Andrzej Kopczyński 

fot. archiwum/Piotr Tomaszewski

Udostępnij:

Komentarze