Wycinka lasów pod budowę obwodnicy na warszawkim Ursynowie

Udostępnij:

Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, firma Astaldi, zajmuje tereny zielone w lasku pomiędzy Aleją KEN i ulicą Lanciego. Jak donosi portal: haloursynow.pl, w środę 3 stycznia rozpoczęła się wycinka drzew na kilkusetmetrowym odcinku, gdzie w przyszłych miesiącach powstanie tunel na trasie obwodnicy. Pod koniec grudnia wykonawca otrzymał na to pozwolenie od wojewody mazowieckiego. Po zakończeniu wycinki drzew robotnicy rozpoczną przebudowę magistrali gazowej.
Jak zapewniają przedstawiciele wykonawcy, po zakończeniu prac drogowych zagajnik zostanie odtworzony. Niewykluczone jednak, że miasto zainwestuje w tym miejscu w budowę parku z obiektami rekreacyjno-sportowymi.
A w najbliższych miesiącach drogowcy planują zająć tereny, na których działa bazar “Na Dołku”. Kupcy zostaną wezwani do opuszczenia pawilonów. Jeśli nie będą chcieli tego zrobić, wykonawca będzie wnioskował do wojewody o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. A to może oznaczać usunięcie siłą kupców z ursynowskiego targowiska.

Marek Gutowski

fot. haloursynow.pl/AR

Udostępnij:

Komentarze