Zasłużeni dla Ursynowa

Udostępnij:

Anna Szumiec-Mitera, wieloletnia dyrektorka liceum “Kamyka”, Marek Gaszyński, dziennikarz, autor tekstów do setek przebojów muzycznych i Franciszek Maśluszczak – malarz, rysownik i grafik, to odznaczeni odznaką Zasłużony dla m. st. Warszawy. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się na specjalnej sesji Rady Dzielnicy.
Anna Szumiec-Mitera to wieloletni pedagog i dyrektor LXX L.O. im. Aleksandra Kamińskiego, popularnego “Kamyka”. Jest pierwszą dyrektorką tej placówki, pełniła tę funkcję do końca roku szkolnego 2017/2018.Drugi z odznaczonych, Marek Gaszyński to dziennikarz i prezenter muzyczny, napisał ponad 150 tekstów piosenek m.in. “Gdzie się podziały tamte prywatki”, “Nie zadzieraj nosa”, a przede wszystkim “Snu o Warszawie” dla Czesława Niemena. Trzeci z nowych właścicieli odznaki Zasłużony dla m.st. Warszawy to Franciszek Maśluszczak, artysta plastyk, malarz, grafik, mieszkaniec Ursynowa od początku, autor słynnej Drogi Krzyżowej w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego, wiele swoich prac oddał na aukcje charytatywne.
Uroczystość zakończyła się przyjęciem okolicznościowej uchwały z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

fot. haloursynow.pl

Udostępnij:

Komentarze