“Kaśki” na ulicach warszawy. 

Udostępnij:

Upalne lato za nami, ale mieszkańcy i władze już myślą o tym nadchodzącym i inwestują w miejskie poidełka. Tzw. “Warszawskie Kaśki” – niebawem pojawią w całej Warszawie.Pomysł stworzenia miejskich poidełek nie jest niczym nowym. Na samym Ursynowie w ostatnich latach zgłoszono dwa niezależne projekty do budżetu partycypacyjnego dotyczące właśnie takich ujęć wody.

Zwycięskie pomysły z BP stały się inspiracją miejskiej inwestycji, która zakłada stworzenie blisko 200 źródełek w całej Warszawie. Ich lokalizacje zostały wybrane na podstawie projektów zgłoszonych w BP, w których mieszkańcy wskazywali najatrakcyjniejsze miejsca ujęcia wody.

Poidełka zostały zaprojektowane tak, aby korzystali z nich zarówno dorośli, jak i dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Konstrukcja pozwala na picie bez kontaktu z elementami zewnętrznymi, które mogłyby zostać zanieczyszczone. Źródełka wyposażone są opcjonalnie także w misy, z których mogą korzystać zwierzęta.

Na początku listopada wybrano wykonawcę projektu i blisko 50 publicznych kraników z pitną wodą pojawi się już wiosną przyszłego roku. Do końca 2019 ma powstać 177 źródełek. Koszt ich realizacji wyniesie blisko 3 700 000 zł.

Udostępnij:

Komentarze