Siostrzane “zakupy” zakończone zarzutami

Udostępnij:

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież, w jednym ze sklepów w galerii handlowej w Pruszkowie. 20-latka wraz ze swoją 13-letnią siostrą, ukradły odzież wartą 740 złotych. Nieletnia sprawczyni czynu karalnego za to, co zrobiła odpowie przed sądem rodzinnym. Starszej siostrze grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku października, w jednym ze sklepów w Pruszkowie doszło do kradzieży odzieży o wartości 740 zł. Ze sklepu zniknęły kurtki, spodnie i swetry. Monitoring zarejestrował dwie młode kobiety, które mogły dokonać tej kradzieży. Po otrzymaniu tej informacji sprawą zajęli się kryminalni z Pruszkowa. Ustalenia jakich dokonali pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sióstr w wieku 20 i 13 lat z Żyrardowa. Podczas przeszukania 20-latka dobrowolnie wydała skradzione 3 kurtki, 4 swetry oraz torebkę.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił dochodzeniowcom z Pruszkowa na przedstawienie kobiecie zarzutu kradzieży, do którego się przyznała i dobrowolnie poddała karze. Natomiast jej 13-letnia siostra została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Pruszkowie

Udostępnij:

Komentarze