Informacje Lokalne

Recent Posts

 • Rozpoczęły się konsultacje społeczne programu współpracy Miasta Pruszków z organizacjami pozarządowymi oraz wolontariuszami na 2018 rok.

 • Polska Agencja Prasowa donosi o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne trzech osób w związku z reprywatyzacją m.in. słynnej działki przy Pałacu Kultury.

 • Takie informacje uzyskał wójt gminy Baranów Andrzej Kolek podczas spotkania w zeszłym tygodniu z Pełnomocnikiem Rządu Do Spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego, Mikołajem Wildem. Na terenie gminy Baranów w powiecie grodziskim ma powstać jedno z największych lotnisk w Europie. Nadal nie jest jednak ustalona jego dokładna lokalizacja. Na razie wiadomo jedynie, że inwestycja ma zająć powierzchnię […]

 • W poniedziałek 9 października przed godziną 4.00 nad ranem obok supermarketu Biedronka przy ulicy Matejki rozległ się ogromny hałas. Po chwili na miejsce przyjechały policyjne radiowozy. Parking przed marketem został odgrodzony.

 • W sobotni wieczór w Warszawie odbyły się pierwsze na świecie wybory Miss Wheelchair World 2017 czyli miss poruszających się na wózku inwalidzkim. O tytuł najpiękniejszej walczyły 24 dziewczyny. Najpiękniejsza okazała się Białorusinka  Aleksandra Cziczikowa.

 • Informacje, które mają i będą miały bezpośredni wpływ na życie i funkcjonowanie Mieszkańców Starych Babic, poznają osoby zamieszkujące gminę, podczas spotkania z władzami, które będzie miało miejsce w nowym budynku komunalnym Urzędu Gminy przy ul. Rynek 21.

 • W nocy z 5 na 6 października na terenie paku logistycznego w miejscowości Moszna ciężarówka z naczepą przygniotła 62-letniego mężczyznę. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policja. Lekarz stwierdził zgon.

 • Kiedy nowa droga uzyska pozwolenie na użytkowanie? Okazuje się, że w przypadku zupełnie nowej drogi na takie pozwolenie można czekać długo, bo najpierw muszą zostać zakończone wszystkie procedury odbiorowe.

 • Prokuratura Krajowa ujawniła ujawniła szczegóły postępowania w sprawie zmowy przetargowej, w którą zamieszani byli pracownicy czterech różnych szpitali. Z ich pomocą konsorcjum firm odpowiedzialnych za dostawy posiłków dla pacjentów ustawiało przetargi, a zamówienia otrzymywały „zaprzyjaźnione” firmy.

 • W ubiegłym tygodniu policyjny patrol otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Wskazany kierowca samochodu został zatrzymany do kontroli w rejonie alei Krakowskiej na terenie Raszyna. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Jak informuje TVN Warszawa, w miniony czwartek chevrolet potrącił kobietę na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Piasta. Poszkodowana 77-latka została odwieziona do szpitala. Sprawcą wypadku okazał się znany dziennikarz Piotr Najsztub.

 • Od wczoraj w Pruszkowie trwają Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie torowym. W zawodach biorą udział także juniorzy. Gwiazdami imprezy będą Damian Zieliński, Patryk Rajkowski, Adrian Tekliński czy Wojciech Pszczolarski. W piątek ścigają się specjaliści w sprincie. Ostatnie dwa dni mistrzostw zawodnicy będą walczyć o medale w keirinie i dokończą rywalizację w klasie omnium. Organizatorem Mistrzostw […]

 • W Milanówku nadszedł czas na realizację zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2017 r., którym jest nasadzenie morwy na terenie miasta oraz w przydomowych ogródkach. Początki uprawy morwy białej sięgają starożytnych Chin, gdzie była hodowana jako pokarm dla jedwabników.

 • Przypomnijmy z pierwszych informacji naszego słuchacza wynikało, że w nocy z 3 na 4 października na jedną z pielęgniarek przewróciła się metalowa szafa. Z informacji udzielonych przez rzeczniczkę pruszkowskiej Policji wynikało, że 43 letnia kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

 • W najbliższy weekend (7-8 października) w hali Znicza pojawią się koty z całego świata. Będą one oceniane przez międzynarodowy skład sędziowski. W sobotę 7 października jury wybierze najładniejsze młode kociaki, a dzień później oceniane będą dorosłe koty. Mieszkańcy Pruszkowa również będą mieli możliwość zagłosować w plebiscycie na “Kota Publiczności”, który odbędzie się w sobotę, a […]

 • Podczas środowej sesji rady powiatu rezygnację z funkcji członka zarządu złożyła Ewa Borodzicz. Starosta pruszkowski Maksym Gołoś rekomendował na jej następcę Dariusza Nowaka, który dotychczas był wiceprzewodniczącym rady powiatu.

 • W czwartkowy poranek około godziny 7.00 rano kierowca nissana potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Belwederskiej i Chełmskiej. Jedna z kobiet z zginęła na miejscu. Druga doznała ciężkich i obrażeń i została odwieziona do szpitala.

 • Pamiętacie mima, który udawał lecącego Adama Małysza? Lub parodiował róże ludzkie przywary ubrany tylko w czarny trykot? Już w najbliższą sobotę będziecie mogli go zobaczyć w Otrębusach. W Sali widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze 7-go Października o godzinie 18-tej wystąpi Ireneusz Krosny w programie zatytułowanym “Mowa Ciała”, najbardziej znany polski mim.

 • W czwartek rano na terenie targowiska przy ulicy Hallera odnalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce przyjechały policyjne radiowozy.

 • Kolorowe pokoje, wyposażone w plansze, gry, książki i znaki drogowe powstały w trzech mazowieckich szpitalach. Wszystko po to, by uczyć najmłodszych pacjentów poruszania się po mieście.

 • W środę 4-go października późnym popołudniem straż pożarna w Grodzisku Mazowieckim odebrała zgłoszenie od młodych rodziców, którzy poinformowali, o zatrzaśnięciu w samochodzie swojego 2 letniego dziecka. Na miejscu stawiła się jednostka straży pożarnej oraz policji powiedział rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Aby uwolnić malucha trzeba było wybić szybę. Na szczęście […]

 • Firma Mastercard oraz firma mPay organizują akcję mającą na celu zachęcenie pasażerów do korzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Do końca tego roku będzie możliwość zakupienia za 1 złoty biletów ZTM: 20- i 75-minutowych normalnych oraz 20-, 75- i 90-minutowych ulgowych.

 • Niedługo po otwarciu nowego centrum handlowego przy ulicy Światowida w Warszawie okoliczni mieszkańcy wystosować petycję do Zarządu Dzielnicy Białołęka i Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

 • Już w najbliższą sobotę 7 października na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ulicy Sosnkowskiego w warszawskim Ursusie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego na specjalnie przygotowanym placu będą mieli możliwość doskonalenia jazdy na rowerze i poznania zasad poruszania się po drogach publicznych.

 • Zadaszenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Żwirowej ma już kilkadziesiąt lat, a w dodatku w maju tego roku zostało uszkodzone przez wichurę. Władze gminy Brwinów zdecydowały więc o gruntownym  remoncie i wybrano już w przetargu wykonawcę tych prac.

 • Otrzymaliśmy informację od jednego z naszych słuchaczy, że w nocy z wtorku na środę w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie na jedną z pielęgniarek przewróciła się ciężka, metalowa szafa. Kobiety nie udało się uratować.

 • Schronisko Na Paluchu w sobotę 7 października zaprasza na dzień otwarty. Miedzy 12 a 17 każdy będzie mógł zobaczyć m.in. wnętrze schroniskowego szpitala – sale operacyjne, laboratorium czy salę ratunkową.

 • Policjanci Komendy Stołecznej Policji rozpoczęli akcję zachęcającą młodzież do wstępowania w szeregi formacji.

 • Klub Honorowych dawców krwi w Ożarowie Mazowieckim 5 października czyli jutro miedzy 9 a 13 organizuje zbiórkę krwi.

 • Policjanci ze stołecznej komendy wspólnie ze strażnikami granicznymi i pracownikami skarbówki wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji koło Nadarzyna.

 • We wtorek 3-go października popołudniu na ulicy Towarowej w pobliżu muzeum kolejnictwa doszło do groźnie wyglądającego pożaru samochodu osobowego.

 • Rolnicy, którzy ponieśli straty w skutek sierpniowych nawałnic mogą składać wnioski o pomoc. Starosta Warszawski Zachodni poinformował o możliwości otrzymania dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w lasach spowodowane huraganem, gradem lub deszczem. Rolnicy powinni złożyć oświadczenie do kancelarii Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w Ożarówie Mazowieckim […]

 • Już nie mokotowska, a własna ursynowska. Prokurator Krajowy utworzył z początkiem października nową jednostkę – Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ursynów.

 • W ramach budżetu obywatelskiego na odcinku od ronda ONZ do ulicy Kopernika zostało zasadzonych niemal 200 drzew. Są to wysokie, 9-metrowe platany.

 • Pasażerowie miejskich autobusów kursujących pomiędzy Pruszkowem, Parzniewem i Gąsinem muszą się liczyć ze zmianą trasy. Począwszy od 2 października w kierunku Gąsina jeżdżą one ulicą Działkową, a następnie ulicą Przyszłości do Ronda Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej. Autobusy w kierunku Osiedla Staszica od przystanku Parzniew jeżdżą ulicą Przyszłości, Działkową i dalej według aktualnej trasy. Na czas […]

 • Dzięki funduszom unijnym już wkrótce w pruszkowskich przedszkolach rozpocznie się cykl warsztatów ekologicznych, skierowanych do najmłodszych.

 • W holu głównym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego otwarto wystawę przedstawiającą stolicę we wrześniu 1939 roku, niedługo po wybuchu drugiej wojny światowej. To ponad 130 archiwalnych fotografii, w większości nigdy niepublikowanych.

 • W minioną sobotę podopieczni Marka Zapałowskiego pokonali KSK Noteć Inowrocław 89:52. Był to pierwszy mecz Elektrobud-Investment ZB Pruszków w Pruszkowskiej hali w tym sezonie.

 • Porozumienie podpisano  między samorządowymi władzami Białołęki a Zakładem Karnym mieszczącym się na terenie dzielnicy. Zakłada ono, że  skazani będą mogli być angażowani do wykonywania zadań związanych z zapobieganiem lub usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz lokalnych zagrożeń. Swoją pomoc będą świadczyć nieodpłatnie. 

 • Reprezentacja Polski do lat 14 w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Znicza Pruszków pokonała Słowację 1:0.

 • Okazuje się, że planowane uruchomienie na początek października nowej miejskiej linii autobusowej P2 ulegnie nieznacznemu przesunięciu.

 • Była jedną z najgorszych ulic w powiecie Piaseczyńskim, ulica Żwirowa pełna dziur powodujących spore utrudnienia nie tylko dla zmotoryzowanych ale także pieszych.

 • Stołeczna drogówka otrzymała specjalistyczne urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza. W trakcie kontroli drogowej policjanci będą mogli sprawdzić, czy spaliny emitowane przez samochód nie przekraczają dozwolonych norm.

 • W najbliższych tygodniach zaplanowana jest wymiana nawierzchni na odcinku o długości 700 metrów w rejonie miejscowości Wolica i Płochocin. Obecnie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poszukuje wykonawcy tych prac.

 • Gmina Brwinów zainwestowała niemal 350 tysięcy złotych w modernizację placów zabaw obok dwóch przedszkoli przy ulicach Lilpopa i Słonecznej. Teraz nie tylko oferują dzieciom więcej atrakcji, ale również są znacznie bezpieczniejsze. Zyskały one syntetyczną nawierzchnię, która amortyzuje wszelkie upadki.

 • W piątek, w Dzielnicy Ursus przy pomniku na Cerlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające powstanie Polskiego Państwa Podziemnego, czyli struktury państwa, istniejącego podczas II wojny światowej i podległego wyłącznie Rządowi RP na uchodźstwie.

 • W czwartek 28 września, około godziny 7 rano kobieta kierująca osobowym fiatem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w Alejach Jerozolimskich w Regułach.

 • Za oknami prawdziwa polska złota jesień, ale pokłosie niedawnych ulewnych deszczów odczuwamy do dziś. Wysoka Wisła zalała krakowskie bulwary, woda przekroczyła stan ostrzegawczy, wysoka woda zalewa teraz brzegi bulwarów wiślanych.

 • Generalna Dyrekcja Dróg i Krajowych i Autostrad czyli wykonawca trasy S8 wprowadziła zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania budowanej trasy S8 z ul. Sienkiewicza w Nadarzynie. Ruch kołowy odbywa się po jezdniach tymczasowych z zachowaniem wszystkich zjazdów i wjazdów.

 • W najbliższą sobotę na stadionie Znicza młodzi zawodnicy do lat 14 pod wodzą trenera Bartłomieja Zalewskiego rozegrają towarzyskie spotkanie ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji.

 • Już teraz Żabia Wola uruchomiła nabór wniosków od mieszkańców o odbiór, transport i usunięcie wyrobów zawierających azbest zalegających na dachach nieruchomości w gminie.

 • Złodziej lub złodzieje wdrapali się na balkon na pierwszym piętrze.

 • Widok tych zwierząt na obrzeżach stolicy nikogo już nie dziwi, jednak coraz częściej wędrują w kierunku centrum miasta. W miniony wtorek dzik zagubił się na terenie jednej z posesji przy ulicy Bugaj na starówce.

 • We wrześniu blisko 50 tysięcy dzieci z Mazowsza po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. To właśnie z myślą o nich samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 • W niedzielę 1-go października uczcimy pamięć więźniów obozu Dulag 121. W tym roku organizowana już od 9 lat w Warszawie rekonstrukcja historyczna „Marsz Niepokonanych” połączy się z pruszkowskim „Marszem Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”.

 • Dobre informacje dla motocyklistów Zarząd Transportu Miejskiego, uznał, że motocykliści na buspasach będą bezpieczni.

 • W informacjach POPradia wracamy do przedwczorajszej kolizji autobusu z pociągiem pendolino na przejeździe przy Mieszka I w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • We wtorek popołudniu policjanci z Komisariatu Rzecznego w Warszawie otrzymali informację, że na wysokości Mostu Gdańskiego w nurcie rzeki unosił się mężczyzna.

 • W czwartek 28 września Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku zorganizuje spotkanie dla mieszkańców miasta-ogrodu. Udział w nim wezmą również policjanci z podkowiańskiego komisariatu. 

 • Przetarg na wykonanie tego zadania wygrała firma Strabag, a we wtorek została zawarta umowa na ponad 47,5 miliona złotych.

 • To bardzo zła wiadomość dla pracowników zagłębia biurowego na warszawskim Służewcu. Jak ustaliła Gazeta Stołeczna,  tramwaje powrócą tam najwcześniej pod koniec sierpnia przyszłego roku, chociaż remont miał się zakończyć już w te wakacje.

 • Klub koszykarski MKS Pruszków rozszerza obszar swojej działalności. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki zajęcia sportowe dla najmłodszych wystartowały w Piastowie, Brwinowie i Nadarzynie.

 • W czwartek 28 września Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” zorganizuje  już ósmą w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa w Pruszkowie, tym razem pod hasłem: POŻEGNANIE LATA.

 • Z początkiem września mieszkańcy Ursynowa z radością patrzyli, jak żłobek na ul. Wiolinowej otwiera podwoje dla 200 małych podopiecznych. Remont trwał rok, ostatnie śrubki dokręcano jeszcze 4 września.

 • Można także istniejący piec przerobić na zasilany biomasą.

 • Do tego makabrycznego odkrycia doszło podczas szkolnych zawodów w biegach przełajowych. Jak podaje TVN Warszawa,

 • Jak informuje inwestor, budowa jednego z największych parków rozrywki w Europie idzie zgodnie z planem.

 • Szykuje się kolejna duża inwestycja kolejowa. W przyszłym roku ruszy remont trasy pomiędzy Warszawą Gdańską a Rembertowem.

 • Podkowiański urząd miasta ostrzega wszystkich mieszkańców, aby nie spożywali wody – zarówno surowej jak i przegotowanej. Stanowi ona zagrożenie dla zdrowia.

 • Kolejna suczka w schronisku na Paluchu, przywieźli ja strażnicy miejscy po tym jak została znaleziona przywiązana do drzewa nad Wisłą. Wychudzona i zaniedbaną suczkę znalazł wczoraj  (26-go września) koło południa ,nieopodal ogrodu zoologicznego jeden z przechodniów.

 • Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o Zezwoleniu Na Realizację Inwestycji Drogowej na budowę ok. 7,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez dzielnicę Wawer i gminę Wiązowna. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 • We wtorek 26-go września późnym popołudniem pociąg pendolino relacji Gdynia Bielsko-Biała, uderzył w autobus kolei mazowieckich. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym przy stacji Modlin.

 • Podkowa Leśna otrzymała Certyfikat w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie od 3 do 10 tys. Mieszkańców.

 • Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – alarmują lekarze.

 • Już jutro Hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego 4, w godzinach 10:00 – 13:00 odbędzie się szósta edycja Powiatowych Targów Pracy. Do udziału w tegorocznych Targach Pracy Powiatowy Urząd Pracy zaprosił pracodawców z terenu Powiatu Pruszkowskiego, jak i spoza jego obszaru.

 • Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zostało nagrodzone podczas XI edycji konkursu pt.: „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. 

 • O tym, że smog w miastach się zwiększa wiemy wszyscy. Władze Warszawy na walkę z trującym nieproszonym gościem postanowili dofinansować wymianę kotłów węglowych, zamontować oczyszczacze powietrza w przedszkolach i żłobkach,

 • W Piasecznie policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże w jednym z piaseczyńskich marketów budowlanych.

 • Mieszkańcy domów jednorodzinnych z ulicy Cegielnianej w Pruszkowie czują się oszukani. Tuż za ich ogrodzeniem powstaje osiedle budynków czteropiętrowych. 

 • 6190 zegarków o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych zabezpieczyli Funkcjonariusze z

 • Po 30 latach użytkowania, poczekalnia dla pacjentów Centrum Onkologii, doczekała się nareszcie generalnego remontu! Zniknęły zniszczone krzesła, przygnębiające boazerie i ponure barwy. 

 • Urząd Miejski w Piastowie został nominowany do tytułu LIDER INFORMATYKI 2017 w kategorii ADMINISTRACJA PUBLICZNA – w konkursie organizowanym przez magazyn Computerworld.

 • Historia jak z filmowego Indiany Jonesa lub przygód Pana Samochodzika, tyle, że dzieje się na Białołęce. Jest Kościół, są zamurowane schody, jest też też tajemnicza krypta. Kościół przy ulicy Mehoffera na Tarchominie to jeden z nielicznych zabytków na Białołęce.

 • W niedziele 24-go września rano w Jaktorowie doszło do groźnego pożaru. Jak potwierdzili strażacy w budynku znaleziono zwęglone zwłoki.

 • Dyrektor i nauczyciele SP nr 8 im. gen. Juliana Filipowicza dążą do stworzenia „Szkoły szczęśliwych dzieci”  – takie jest ich motto.Nauczyciele i dyrekcja chce wziąć przykład z jednej z warszawskich szkół i wprowadzić system klas bez zadań domowych.

 • W kalendarzach pierwszy dzień jesieni, a za oknami mokro pada już 3 dzień a końca nie widać. Deszcze dają się we znaki właściwie na każdym kroku. W Nadarzynie zalało budynek dawnego gimnazjum przekształconego obecnie w Liceum Ogólnokształcące, jak donosi portal nadarzyn.tv woda zalega w szatniach i niżej położonych klasach lekcyjnych.

 • Zespół „Mazowsze” oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne pozyskały ponad 17 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz z budżetu Mazowsza. Pozwoli to na odrestaurowanie Pałacu Karolin w Otrębusach i utworzenie w nim nowoczesnej multimedialnej wystawy.

 • Doskonalenie jazdy na rowerze, instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami, złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej to główne punkty programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”,

 • Maskę antysmogową i petycję z żądaniami instalacji filtrów spalin na wylotach tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy przekazali wojewodzie mazowieckiemu działacze Projektu Ursynów. Kiedy zapadną decyzje w tej sprawie? Na Ursynowie będą dwa wysokie na 15 metrów kominy odprowadzające powietrze z tunelu trasy S-2.

 • To nie żart bo choć nie dobudowano kolejnych pasów, ani nie wybudowano drogi równoległej to i tak kierowcy jadący trasą na odc. od ul. Jesionowej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką czyli ul. Warszawską w Otrębusach mają powody do radości.

 • W środę 20-go września odbył się w Warszawie 2 festiwal architektury. Z tej okazji do Polski przyjechał Światowej sławy urbanista i miłośnik rowerów Mikael Colville-Andersen.

 • Dziś w nocy (tj. z 21 na 22 września) nocy nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych w miejscowości Nowa Wieś, czyli teren pomiędzy ulicami: Pruszkowską, Brzozową i Główną oraz torami Warszawskich Kolei Dojazdowych. Urząd Gminy Michałowice poinformował, że wyłączenie spowodowane jest prowadzeniem prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej. Wojciech Kuczyński fot. pixabay

 • W czwartek 21-go września Andrzej Kopczyński porozmawia ze Starostą Pruszkowskim Maksymem Gołosiem o obchodach „Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy” czyli o „Marszu Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”. Jest to wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Muzeum Dulag 121 oraz Fundacji Edukacji Historycznej. https://youtu.be/sNkXoEQeV54

 • W sobotę 23-go września na terenie gminy Brwinów zostanie przeprowadzona mobilna zbiórka elektroodpadów. W zamian za zużyty sprzęt będzie można otrzymać sadzonki roślin. Wyznaczono cztery punkty odbioru elektroodpadów: w Brwinowie, Otrębusach, Mosznie i Żółwinie.

 • Siedemnaście lat temu, zrodził się pomysł ustanowienia Dnia bez Samochodu. Stało się to z inicjatywy Komisji Europejskiej i przypada na 22-gi dzień września. W związku z tym, przez dwa dni, dziś i jutro, 21 i 22 września 2017 r. jazda na trasie piastowskiej wewnętrznej linii autobusowej P-1 jest bezpłatna.

 • Sierżant Borsuk, będący maskotką stołecznej policji, rozpoczął cykl spotkań profilaktycznych z pruszkowskimi przedszkolakami. Pierwsze już za nami. Odbyło się ono w Przedszkolu Miejskim nr 3.

 • Skuteczna komunikacja, czyli co zrobić by się zrozumieć i dogadać w Radzie Seniorów? Kobiety dojrzałe jako liderki – role i szanse oraz Pieniądze dla Rady Seniorów. Takie tematy poruszane były w Szkole Rad Seniorów w Białobrzegach nad zalewem Zegrzyńskim.

 • W środę 20-go września w naszym studiu gościliśmy wiceprezydentem Pruszkowa Michała Landowskiego. Tematem rozmowy była komunikacja zastępcza związku z remontem linii kolejowej oraz Pruszkowski Rower Miejski. fot. Archiwum

 • 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km rowerowych to tylko część atrakcji które czekają na spragnionych ciszy i piękna przyrody, turystów odwiedzających Kampinowski Park Narodowy.

 • Miesiąc temu wykryto u niej złośliwego raka znajdującego się między kręgosłupem, a rdzeniem kręgowym. Po udanej operacji usunięcia guza, była nadzieja na szybki powrót do zdrowia Niestety kolejny rezonans wykazał, że w ciągu 2 tygodni guz odrósł i stał się jeszcze większy niż poprzednio.

 • Od dnia 20 września ul. Hallera od Lwowskiej do Warszawskiej została wyłączona z ruchu kołowego na prawie dwa miesiące.

 • Będą to jak zwykle najbardziej masowe zawody w całorocznej imprezie – wystartuje w nich 240 uczniów z pięciu szkół w 12 kategoriach medalowych.

 • Policjanci patrolujący okolicę Myśliborskiej około 2 w nocy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który dziwnie zachowywał się przy stojącym na posesji BMW.

 • Podłość ludzka nie zna granic mawiała Bożena Dykiel w jednej z polskich komedii takie samo powiedzenie można odnieść do przebiegłości naciągaczy.

 • Tym, co od razu zwraca uwagę w zaprezentowanych wizualizacjach, jest zieleń porastająca duży plenerowy dach, jesienią rośliny będą przybierać różne barwy, będą też zbiorowiska z trzcinami i ogrody deszczowe.

 • Prawie 5 milionów złotych otrzymał Brwinów ze Środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. na budowę i przebudowę ścieżek rowerowych oraz pieszo rowerowych.

 • Dziś na konferencji prasowej premier Beata Szydło potwierdziła lokalizację budowy portu w miejscowości Stanisławów gmina Baranów w powiecie Grodziskim.

 • Spore utrudnienia czekały wczoraj(18-go września) późnym popołudniem  pasażerów kolei jadących w kierunku Otwocka. W rejonie stacji Olszynka Grochowska doszło do potrącenia sześćdziesięcioletniego mężczyzny. Prawdopodobnie przechodził przez przejście w miejscu niedozwolonym i nie zauważył pociągu jadącego z Garwolina do Warszawy.

 • Znikną ograniczenia w tranzycie ciężarówek w Warszawie. Teraz tiry nie mogą jeździć w godzinach szczytu Trasą Toruńską na Bródnie, mostem Grota-Roweckiego, Trasą AK na Żoliborzu i drogą ekspresową S8 przez Bemowo do autostrady A2.

 • Choć za oknami piękne słońce w niczym nie przypominające o ostatnich ulewach wiele ulic zostało podtopionych.

 • W Opaczy-kolonii mieszkańcy na ostatnim zebraniu z władzami którym przewodniczy wójt Krzysztof Grabka,  jednogłośnie zadecydowali aby fundusz sołecki na rok 2018 w całości przeznaczyć na działalność kulturalno-sportową.

 • 1 października 2017 r. odbędzie się druga edycja Biegu Pamięci Powstańczej Warszawy, którego trasa została wyznaczona ulicami Piastowa i Pruszkowa. Celem Biegu  jest  Uczczenie pamięci Powstania Warszawskiego oraz promocja aktywnego stylu życia i biegania jako najprostszej formy rekreacji i aktywności fizycznej.

 • Pogoda nas nie rozpieszcza – zimne lato, wczesna jesień, a skoro jesień to niskim temperaturom towarzyszą ulewy, a jeśli ulewy to kłopoty. W stolicy pod woda po raz kolejny znalazła się jedna z głównych arterii miasta.

 • Wszystko wskazuje na to że upały już nie wrócą, a spółdzielnie mieszkaniowe powinny przygotowywać się do sezonu grzewczego.  Już od jutra w większości bloków na Ursynowie kaloryfery powinny być ciepłe.

 • Władze rozpoczynają bowiem program rozwoju terenów zielonych. w ramach ” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 • W sobotę 16-go września na placu przy boisku w Malichach odbył się festyn rekreacyjny, a idąc za hasłem z plakatu – międzypokoleniowa biesiada rodzinna. Pomysłodawcą i współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy.

 • Kierowców skręcających w ulicę Piękną od strony ul. Wilanowskiej w Piasecznie czeka nie lada wyzwanie. Muszą bowiem przejechać i przemierzyć trasę około trzystu metrów, która jest pełna dziur, w taką pogodę niewidocznych. Mieszkańcy skarżą się i są pełni obaw o stan swoich samochodów.

 • W pruszkowskim Szpitalu Powiatowym podpisano umowę na przebudowę i modernizację trzech oddziałów. Inwestycja obejmie remont oddziału chirurgicznego, izby przyjęć, poradni endoskopowej i przychodni chirurgiczno-ortopedycznej. Będzie to duże wyzwanie dla całej placówki i personelu, gdyż prace będą wykonywane przy normalnym funkcjonowaniu szpitala.

 • Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Julianowskiej w Piasecznie dziś nad ranem zostali ewakuowani z obawy przed ulatniającym się gazem.

 • W poniedziałek 11-go września po południu na jednym z piaseczyńskim osiedli doszło do dramatycznej sceny, którą obserwowali inni sąsiedzi. To właśnie po ich zaangażowanej reakcji na miejscu pojawiła się karetka i policja.

 • Wczoraj(14-go września) przed południem doszło do wybuchu pożaru w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Piastowa.

 • W niedzielę 24 września szykuje się duże wydarzenie dla fanów wody, sportu i… jabłek i szarlotki. A dlaczego mowa o cieście? Właśnie tego dnia w Żabiej Woli hucznie obchodzony jest Dzień Szarlotki – w ramach dalszej kultywacji tej tradycji – również Termy Mszczonów dołączają do obchodów święta jabłek i zapraszają na Rajd rowerowy „W pogoni […]

 • W ramach dalszej konserwacji sieci wodociągowej w grodziskiej gminie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji ponownie jest zmuszony do odcięcia dopływu wody do części mieszkańców miasta. Tym razem wyłączenie obejmuje budynki przy dwóch ulicach na terenie Grodziska Mazowieckiego.

 • Wczoraj w nocy w Ustanowie pod Piasecznem na terenie ogródków działkowych doszło do wybuchu pożaru.

 • Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach w nocy z wtorku na środę zostało okradzione z wartościowego muzealnego samochodowego eksponatu – jasnej kultowej syrenki 104.

 • Zabierał bogatych, ale nie oddawałam biednym, czyli Indiana Jones, w nieco innej wersji – został złapany w Pruszkowie. W wakacje, a dokładnie w sierpniu tego roku – w okolicach stacji PKP napastnik podbiegł do idącej dziewczyny i zerwał jej łańcuszek z szyi. Zgłoszenie o zdarzeniu przyjęła wtedy Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

 • 22 latek, który w maju tego roku złożył na policję zawiadomienie o kradzieży samochodowego – sam wpadł we własne sidła. Piaseczyńscy policjanci z wydziału kryminalnego w trakcie śledztwa ujawnili wiele wątków sprawy, które wzbudziły ich podejrzenia.

 • Wreszcie rozpocznie się zapowiadany remont jednej z głównych ulic w Konstancinie – ulicy Mirkowskiej. Utrudnienia z pewnością odczują wszyscy kierowcy, a na największe komplikacje muszą przygotować się mieszkańcy Mirkowa.

 • W jednej z najlepszych szkół średnich w Pruszkowie, w szkole, która występuje w wielu ogólnopolskich rankingach edukacyjnych – 21 października będą się odbywać uroczystości związane z setną rocznicą nadania imienia liceum Kościuszki w Pruszkowie.

 • To miejsce w Grodzisku Mazowieckim w piękną, letnią pogodę przyciąga tłumy. Władze miasta postanowiły jeszcze bardziej uatrakcyjnić to miejsce i dostosować do potrzeb mieszkańców.

 • Policjanci pracując nad sprawą nielegalnej uprawy konopi indyjskich przeszukali posesję, na której zabezpieczyli plantację – w sumie 56 krzewów. Teren, na którym rosły rośliny był niezamieszkały i zaniedbany.

 • Zespół założony w 2011 roku przez Tomasza Tarczyńskiego w ubiegłym roku wydał swoją debiutancką płytę „ONE”. Teraz zespół i grupa muzyków z Grodziska Mazowieckiego promuje najnowszy singiel „Country boy” z najnowszej płyty.

 • Wczoraj (11-go września) w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbyła się konferencja prasowa na temat komunikacji zastępczej podczas remontu linii kolejowej z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Zachodniej.

 • Wiele polskich miast, nie tylko w regionie Zachodniego Mazowsza boryka się z problemem dokarmiania gołębi. W Piasecznie jest podobnie, dlatego też w gminie powstał regulamin utrzymania porządku i czystości, który został uchwalony przez Radę Miejską.

 • Burmistrz Miasta Piastowa i Piastowskie Towarzystwo Tenisa i Bocce zapraszają wszystkich chętnych i aktywnych sportowo na XXVI Mistrzostwa Piastowa w Tenisie w tę najbliższą sobotę 16 września.

 • 16 września odbędzie się czwarta już edycja imprezy upamiętniającej dziennikarza i popularnego komentatora sportowego.

 • Od stycznia do sierpnia ubiegłego roku Były pracownik poczty w Brwinowie m.in. fałszował podpisy na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Według Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – listonosz fałszował dokumenty doręczeniowe i przywłaszczał opłaty za przesyłki.

 • Wczoraj (11-go września) wieczorem  na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Grodziskiej w Pruszkowie doszło do czołowego zderzenia autobusu komunikacji zastępczej ZG i samochodu osobowego marki mitsubishi. Autobus kierował się w stronę Warszawy, a auto z sąsiedniego pasa z niewiadomych przyczyn zjechało ze swojego toru jazdy – wjeżdżając prosto w autobus.

 • Funkcjonariusze Policji dzięki prowadzonemu śledztwu udaremnili być może kolejne kradzieże dwóch sprytnych pracowników piaseczyńskiego Leroy Merlin – jednego ze sklepów z branży około budowlanej dużej sieci.

 • Pruszkowska Karta Mieszkańca jak na razie nie przyciągnęła do współpracy dużej rzeszy przedsiębiorców, jednakże mnóstwo ludzi jest zadowolonych z rozwiązań komunikacyjnych i biletowych, wynikającej z posiadania właśnie tej karty.

 • W Żyrardowie w miniony weekend rozpoczął się ogromny artystyczny festiwal, łączący w sobie wiele dziedzin kultury i sztuki. Przez cały tydzień wszyscy przybyli goście będą mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych właśnie z tej okazji.

 • W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie naszego regionu doszło do kilkunastu prób kradzieży pieniędzy z bankomatów. Do tej pory – w tym roku do samych detonacji doszło już kilkukrotnie – między innymi w Parzniewie, Otrębusach, Nadarzynie i Grodzisku Mazowieckim.

 • Z dochodem per capita wynoszącym prawie 5,5 tys. zł, uplasowała się na czwartym miejscu wśród 228 mazowieckich gmin wiejskich, tuż za Nadarzynem, Lesznowolą i Kampinosem, zaś w kraju – na 21. miejscu.

 • Wczoraj odbyło się spotkanie władz Pruszkowa i Miejskiego Zakładu Oczyszczania z grupą około 150 mieszkańców. Zarzucają oni przetwórni odpadów przy ulicy Bryły zatruwanie im życia. Uważają, że śmierdzące wyziewy unoszące się z instalacji przy MZO są szkodliwe dla zdrowia.

 • Władze miasta-ogrodu podpisały umowę z firmą Orange, która zleci budowę sieci światłowodowej na terenie Podkowy. Z a około 2 miesiące ma zostać wybrany wykonawca tego zadania. W pierwszej kolejności kable światłowodowe zostaną doprowadzone do szkół oraz instytucji kultury. Szybki internet może się tam pojawić już w sierpniu przyszłego roku.

 • Grodziska gmina wspólnie z Biblioteką Publiczną już po raz drugi zorganizują “Strefę aktywnego seniora”, czyli program aktywizacji oraz integracji osób starszych.

 • Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej ze stołecznej komendy pojechali do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany tam towar jest autentyczny. W jednym z samochodów natrafili na  szeroki asortyment odzieży z zastrzeżonym wzornictwem. Ciuchy te miały podejrzanie niską jakość.

 • Podczas wczorajszej( 7-go września) sesji rady miasta pruszkowscy radni jednogłośnie zatwierdzili przyznanie pomocy finansowej gminie Konarzyny w powiecie chojnickim.

 • W 2014 roku lekarze zdiagnozowali u córki Pani Marty Ziętek autyzm. Mała Natalka potrzebuje kosztownej terapii oraz rehabilitacji. Pani Marta mieszka w Komorowie koło Pruszkowa. Jest samotną mamą, która oprócz Natalki wychowuje 7- letniego syna, chorego na astmę.

 • Po zamknięciu lokalnej linii kolejowej do remontu mieszkańcy Brwinowa nie mieli w ostatnich dniach możliwości zakupu biletu na autobusy zastępcze. Dworzec PKP i kasa biletowa są nieczynne, a jakby tego było mało, pobliskie biletomaty również zostały zlikwidowane.

 • W środę 6-go września około godziny 21.00 na skrzyżowaniu ulicy Estrady i Palisadowej na warszawskich Bielanach BMW uderzyło w audi, po czym wypadło z drogi. Samochód przejechał przez ogrodzenie i ogródek, po czym uderzył w elewację pobliskiego domu.

 • W piątek 15-go września Liceum Ogólnokształcące nr 60 w Podkowie Leśnej zaprasza na trzecią edycję Podkowiańskiego Festiwalu Historycznych Gier Planszowych. Chętnie widziani są nie tylko uczniowie, ale i całe rodziny z Podkowy Leśnej oraz okolic.

 • To było do przewidzenia – po zamknięciu linii kolejowej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i Warszawą kierowcy samochodów i pasażerowie w autobusach zastępczych tracą mnóstwo czasu i nerwów na zatłoczonych drogach dojazdowych do Warszawy.

 • We wtorek (5-go września) wieczorem na skrzyżowaniu Alei Krakowskiej i ulicy 17 stycznia w Warszawie skoda fabia zjechała na tory tramwajowe, po czym zaklinowała się na szynach. Na kilkadziesiąt minut uniemożliwiło to jazdę tramwajom linii 7, 9 i 15 w stronę Okęcia.

 • Już 9-go września klub MKS Pruszków zorganizuje imprezę, mającą na celu promocję koszykówki wśród dzieci i młodzieży z terenu całego powiatu pruszkowskiego.

 • We wtorek 5-go września marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z wójtami trzech gmin: Sośno, Lipusz i Dziemiany na Pomorzu oraz gminy Staroźreby na terenie Mazowsza. Każda z tych gmin otrzyma 330 tysięcy złotych wsparcia, wygospodarowanych przez mazowiecki samorząd.

 •  Jeden z największych i najsłynniejszych zespołów ludowych na Świecie dołączył do akcji pod nazwą: “Koleją do kultury”.  Każdy, kto kupi bilet na Koleje Mazowieckie, będzie mógł skorzystać z 20-procentowej zniżki na występy Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze.

 • W poniedziałek 4-go września popołudniu jeden z pracowników budowy przy ulicy Lipowej spadł z wysokości pierwszego piętra. 61-latek zmarł pomimo reanimacji.

 • Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita zaprasza na konsultacje u fizjoterapeutów i psychologa. Będzie można bezpłatnie przebadać dziecko w siedzibie lecznicy przy ulicy Przeskok 3 w Pruszkowie, w dniach od 11-go września do 11-go października.

 • 4-go września w poniedziałek wieczorem na drodze S-8, na wysokości miejscowości Puchały doszło do dwóch groźnych zdarzeń na przestrzeni kilkuset metrów.

 • Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od jednego z naszych słuchaczy, w miniony weekend na terenie ogródków działkowych w Kajetanach mężczyzna został postrzelony w skroń niedługo po tym, jak pokłócił się ze swoim sąsiadem. Pogotowie odwiozło go do Szpitala Zachodniego.

 • Pierwsza pruszkowska wypożyczalnia zaoferuje mieszkańcom 48 jednośladów. Będzie można je wypożyczać w taki sam sposób, jak warszawskie Veturilo. Jak uprzedzają władze Pruszkowa, na razie to program testowy, który potrwa do listopada.

 • Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę placówki przy ulicy Piłsudskiego. Ma to być nowoczesny, piętrowy budynek. Na parterze do dyspozycji pacjentów będą gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinet dentysty oraz recepcja i szatnia.

 • Tak właśnie było w minioną sobotę podczas I edycji Wrak Race Brwinów. W wyścigu wzięły udział zdezelowane auta o wartości nie większej, niż 1000 zł. Niektóre były naprawdę pomysłowo i dowcipnie udekorowane. Wystartowało aż 60 załóg, podzielonych na 4 grupy. Zasady konkurencji wyjaśniał jeden z organizatorów Wrak Race, Mariusz Baranowski:

 • W programie mnóstwo atrakcji, a między innymi: warsztaty modowe na stoisku „Modystka i stylistka”, Spacer swingowy ulicą Kościuszki, a także rewia mody w reżyserii Roksany Szlaskiej.

 • Placówka przy ulicy Wojciechowskiego 13 pomieści około setki dzieci z terenu dzielnicy. Będzie działać w istniejącym wcześniej budynku. Został on zaadaptowany specjalnie na potrzeby prowadzenia przedszkola.

 • Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 46-letniego obywatela Litwy Grigorija L. Mężczyzna miał w swoim mercedesie specjalnie skonstruowane skrytki w obiciach tapicerki oraz w okolicy zderzaka.

 • Do tego tragicznego zdarzenia doszło w minioną środę rano w Ożarowie Mazowieckim. Około godziny 7.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że kobieta wypadła z drugiego piętra w jednym z bloków przy ulicy Poznańskiej.

 • Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 35 i 38 lat, którzy pod osłoną nocą uszkodzili peugeota na jednym z parkingów na terenie miasta. Ktoś ich zauważył i wezwał policyjny patrol.

 • Władze warszawskiego ratusza pochwaliły się, że do momentu kończących się właśnie wakacji udało się naprawić dwukrotnie więcej ulic, niż w poprzednim roku.

 • Do tego groźnego wypadku doszło w środę 30-go sierpnia po południu na trasie katowickiej. Z ustaleń policji wynika, że w scanii jadącej w kierunku Katowic pękła opona.

 • Tuż obok glinianki przy ulicy Konwaliowej w Pęcicach pracowały koparki i ciężarówki. Wsypały ziemię do zbiornika wodnego, znajdującego się częściowo na terenie obszaru chronionego.

 • W środę 30-go sierpnia Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie trwającej już budowy sali gimnastycznej w nowym budynku liceum im. Tomasza Zana.

 • Nadal trwa usuwanie szkód po burzach i wichurach, jakie nawiedziły północną Polskę w nocy z 11 na 12 sierpnia. We wtorek 29-go sierpnia pruszkowscy radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwały o przekazaniu pomocy finansowej dla trzech gmin z terenu województwa wielkopolskiego.

 • Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 12 inwestycji na drogach krajowych i wojewódzkich. Ich celem ma być przede wszystkim rozbudowa istniejących już odcinków dróg krajowych oraz poprawa bezpieczeństwa tam, gdzie często dochodzi do wypadków.

 • Na początku sierpnia inspektorzy pracy w asyście policji otoczyli teren budowy nowego centrum handlowego na warszawskiej Białołęce. Sprawdzali, czy zatrudnieni tam obywatele innych krajów mieli pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce.

 • Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali do kontroli kierowcę, który na widok patrolu zachowywał się nerwowo. Nic dziwnego, skoro  w bagażniku bmw należącego do Marcina K. funkcjonariusze znaleźli 4 kilogramy narkotyków. 

 • Miejscy radni chcą się porozumieć w tej sprawie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który zarządza tą drogą. Gmina Piaseczno zamierza przeznaczyć ćwierć miliona złotych na wykonanie projektu przebudowy ulicy 17 stycznia.

 • Około godziny 8.00 podziemna kolejka utknęła na stacji Słodowiec na skutek awarii rozjazdu. Przez kilkadziesiąt minut metro na I linii jeździło tylko pomiędzy Kabatami i Placem Wilsona.

 • W poniedziałek 28-go sierpnia na drodze krajowej nr 50 doszło do śmiertelnego wypadku. Piesza przechodzące przez przejście została potrącona przez kierującego samochodem ciężarowym.

 • Nowy rok szkolny na terenie województwa mazowieckiego rozpocznie około 680 tysięcy uczniów. Duża część samej młodzieży i rodziców jest zaniepokojona wprowadzanymi zmianami, jednakże Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska uspokaja, że wszystko odbywa się zgodnie z planem.

 • Młodzieżowa Rada Programowa z Milanówka dzięki Milanowskiemu Centrum Kultury i wsparciu dotacyjnemu z funduszu “Działaj Lokalnie” rusza z nowym projektem!

 • Mieszkańcy już od dawna narzekali na brak oświetlenia, szczególnie przy często uczęszczanych punktach komunikacyjnych. Teraz gmina postanowiła odpowiedzieć na pytania i prośby o gwarancję bezpieczeństwa mieszkańców i jeszcze przed zimą doświetli dokładnie 42 przejścia dla pieszych.

 • Od początku tego roku szkolnego dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie będą mogły korzystać z bardzo nowoczesnej hali sportowej, dostosowanej rozmiarem i nawierzchnią do rozgrywania spotkań na poziomie krajowym. Na uczniów czeka wielka arena, podzielona kurtynami na trzy boiska, a także chyba największa atrakcja po szkolnej modernizacji, czyli ścianka wspinaczkowa. Dodatkowo szkoła została wzbogacona między innymi […]

 • 20-latek został złapany w minioną niedzielę przez pełniącego służbę oficera dyżurnego. Ten, po otrzymaniu od jednego z patroli prośby o sprawdzenie pojazdu – postanowił również wylegitymować kierowcę, który był na miejscu przy podejrzanym samochodzie.

 • Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich z Podkowy Leśnej zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Dziecko w Teatrze” i poranek teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru „Itakzagramy”. Spektakl „Pimpuś Sadełko” to zupełnie nowa wersja bajki Marii Konopnickiej, którą niegdyś pamiętali nasi dziadkowie i pradziadkowie.

 • Przez całą sobotę trwały poszukiwania 34-letniego mężczyzny w okolicach stawu w Gołkowie nieopodal ulicy Przemysłowej. Sytuacja była poważna, bo po pomoc zwróciła się niezwykle zdenerwowana matka poszukiwanego mężczyzny.

 • W związku z planowanymi pracami remontowymi na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Alei Jerozolimskich, czyli wąskiego gardła – kierowcy napotykają sporo kłopotów komunikacyjnych.

 • Zgodnie z zapowiedziami gminy – wczoraj została otwarta świetlica w Parolach. Budowę świetlicy rozpoczęto na początku ubiegłego roku. Jej powierzchnia to prawie 1000 m2, z czego na działce oprócz budowlanej powierzchni użytkowej, powstało jeszcze boisko do gry w piłkę nożną, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna i boisko do koszykówki.

 • W czasie wakacyjnej przerwy od szkoły, dzieciaki często szukają sobie jakiegoś ciekawego zajęcia. Chodzą do placówek oświatowych na półkolonie, zajęcia sportowe, czy po prostu grają w domu na komputerze – o ile rodzice wyrażają na to zgodę.

 • W minioną sobotę po latach ciężkiej choroby nowotworowej zmarł Adam Wójcik -koszykarz związany niegdyśœ z pruszkowską drużyną. Był czynny od 1987 roku praktycznie aż do ostatnich dni.

 • Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie 3 września zaprasza na spacer historyczny „Śródmieście Południowe: Głuchoniemi i niemiecki generał w powstańczych szeregach”.

 • W niedzielę 3-go września o godzinie 12.00 w parku w Regułach zostaną ustawione wieńce i kompozycje dożynkowe. O godzinie 13.00 odbędzie się msza polowa, a na wieczór zaplanowane są dożynkowe występy artystyczne. Począwszy od godziny 19.00

 • Już 29 sierpnia Centrum Kultury Raszyn zaprasza na Wakacyjne Polskie Kino. Tym razem na dużym ekranie zobaczycie polski dramat „Imagine” według reżyserii Andrzeja Jakimowskiego Film, który zobaczycie to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego historia Iana – instruktora niewidomych – w tej roli Edward Hogg.

 • Po wrześniowym zamknięciu linii kolejowej z Grodziska do Warszawy Wschodniej pasażerowie z Pruszkowa i okolic będą zmuszeni korzystać z komunikacji zastępczej.

 • Takiego zamówienia w historii tego przewoźnika jeszcze nie było! Koleje Mazowieckie zakupią 71 nowoczesnych pociągów, wyposażonych w m.in. w klimatyzację i monitoring.

 • W czwartek popołudniu uwagę przechodniów zwrócił młody mężczyzna, który przechadzał się z nożem w ręku. Gdy u zbiegu ulicy Ordynackiej i Nowego Światu podeszli do niego policjanci, zaatakował jednego z nich i niegroźnie ranił nożem w twarz. Został obezwładniony i odwieziony na komendę.

 • Od 3-go września pociągi na odcinku z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Wschodniej nie będą się zatrzymywały na dotychczasowych przystankach. M.in. w Pruszkowie na trasę do Warszawy wyruszą zastępcze autobusy ZP.

 • Życie codzienne głównej bohaterki to walka o równowagę między wolnością osobistą a rodziną, pracą i wiernością małżeńską. Czyli trochę tak jak w naszym prawdziwym życiu. Jej męża zaś bardziej interesują błędy interpunkcyjne uczniów niż własne małżeństwo.

 • Na szczęście tylko na weekend. Od piątkowego wieczoru kolejarze zaplanowali remont przejazdu WKD, na wysokości skrzyżowania z ulicą Plantową. Na przeprawie kolejowej ma zostać wymieniona nawierzchnia.

Strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11